Вероятната причина за пожара, при който вчера изгоряха над 20 паркирани автомобила в Свети Влас, е изхвърлена цигара, която е подпалила сухи треви. Това съобщи кметът на града Иван Николов за БТА.
"Оттам е тръгнало всичко. След разговор с пожарникарите и преглед на видеозаписи, се вижда ясно откъде тръгва огънят", обясни той. По думите на Николов огънят тръгва от участък със суха растителност. Според него най-вероятно цигарата, причинила пожара, е била хвърлена от тераса или от автомобил.
Първоначално е била разглеждана и възможността за възпламеняване от парче стъкло или стъклена бутилка, които при силно слънце могат да действат като оптична леща и да подпалят суха трева. Впоследствие обаче версията е отхвърлена на база събраните доказателства и видеозаписи.
Огледите на място продължават. Работи се по окончателното установяване на причините за пожара.
Действията на пожарните екипи предотвратиха по-сериозно разрастване на инцидента и навлизането на огъня в жилищни и хотелски сгради, изтъкна кметът на Свети Влас. Той призова жителите и гостите на курортния град за отговорно отношение. "Една небрежност може да доведе до много по-сериозни щети и опасност за живота", предупреди Николов.
ddoko-doko
на 24.07.2025 в 15:37:57 #1Застрахователите прочетоха това и започна да ги хваща конощипи - масово се вземат отпуски по болест.