Акцията по събаряне на незаконните постройки в пловдивската Аджсан махала приключи без инциденти.

Около 10.30 часа бе съборена и последната масивна едноетажна къща, която е построена преди 12 години.

Семейството, обитавало незаконния дом е с две деца и е подало документи за общинско жилище. Към момента обаче по думите на жената остава на улицата.

От районата администрация увериха, че са придвижили документацията им до Жилфонд.

Теренът е публична общинска собственост, който е отреден за улица.

Всички собственици на сградите са предупредени и повечето от тях са освободили обитаваните помещения.

Събарянето на сградите се налага, тъй като се предвижда в квартала да бъде изградена нова ВиК мрежа, обясни Райна Петрова.

За това има защитен проект на стойност за над 300 хиляди евро по програма ФАР. Проектът трябва да бъде приключен до 31 август и ако се просрочи дори с един ден парите трябва да се връщат, подчерта Райна Петрова.