Около 250 души тръгнаха в 11.00 часа от НДК на контрашествие, организирано от националистите против „София Прайд".
В обединението против провеждането на гей парад в София се включват Атака, ВМРО, БНРП, БНС, Национална съпротива, НФСБ. Вчера патриотичните организации, включени в патриотичното движение, се обявиха категорично срещу днешния прайд.
Шествието под наслов "68 години чуждопоклонничество стигат" тръгна със скандиране „Смърт за педалите". То е предвождано от три двойки хетеросексуални младоженци, на фона на българското знаме. По думите им те са дошли за да демонстрират естествения ред. Свещеникът Евгени Янакиев, който преди дни призова гейовете да бъдат замеряни с камъни, върви най-отпред заедно с младоженците.
В речта си представителите Атака, БНС и ВМРО-БНД заявиха, че всеки има правото да избира какъв да бъде, но не да го демонстрира пред всички.
Протестът се обяви срещу американския посланик у нас Джеймс Уорлик, който по думите им се опитва „да променя семейния ни кодекс".
„Имаме 1300 години история, не благодарение на гей-браковете", изтъкна Пламен Димитров от БНС. „Една свобода е свобода, докато не пречи на чуждата", категоричен бе той.
Присъстващите носят плакати с надписи „Не на еднополовите бракове", „Хетеросексуален = нормален", „Аз съм мъж и ми личи".
Повечето от представителите на партиите и движенията са облечени с черни тениски с надписи „Ти помниш ли Батак?" и „Волен Сидеров президент", макар да призоваха към неполитизиране на протеста.
Представителите на ВМРО обвързаха протеста с 10-те години от смъртта на Николай Хайтов и обявиха, че датата за „София Прайд" е избрана нарочно като спекулация за българската история.
Шествието достигна църквата „Света Неделя" в 11.35 часа. Повечето от гражданите по „Витошка" недоумяваха каква е причината за зрелището, на което станаха свидетели. Процесията мина по емблематичната софийска улица с викове: „Българино, събуди се!" „Умри, умри педераст", „За България свобода или смърт".
След шествието се понесе многократно песента „Бойко Борисов педераст, педераст".
Достигайки църквата, демонстрантите коленичиха и запазиха минута мълчание в чест на всички български патриоти.
В последвалото слово активистите обвиниха американския посланик Уорлик и кмета Йорданка Фандъкова за провеждането на „парад на противоестествени елементи".
Организаторите на контрапарада заявиха, че нямат намерение да предизвикват сблъсъци на „София Прайд".
По-рано симпатизантите на Атака, БНС, ВМРО и граждани, необвързани с партии, се събраха на пилоните пред НДК.
Повечето от присъстващите са млади хора на възраст между 15 и 25 години. Около 30 служителите на реда охраняват мероприятието.
Активистите носеха знамена с надписи „Заедно сме по-силни".
Свещеникът Евгени Янакиев, който преди дни призова гейовете да бъдат замеряни с камъни, обясни, че е тук по своя инициатива, а не като представител на Светия синод. Янакиев обаче смята, че Православната църква трябва да подкрепи неговата инициатива срещу хомосексуалистите.
„Содом и Гомор бяха унищожени заради това, което днес се случва и тук", изтъкна свещеникът.
Александър Петров - един от присъстващите на протеста заяви, че му неудобно да застане зад знамената на Атака, но е демократ и християнин и идва да подкрепи устоите на българския морал.
Стана ясно и че по-късно следобед в Стара Загора сдружение „Вярност" също ще проведе протестно шествие срещу хомосексуалността.
Припомняме, в писмо до столичният кмет от ВМРО настояха да бъде отменен гей парада.
„Нашата цел не е да провокираме насилие. Но не можем да изключим възможността граждани, силно подразнени от агресивния характер на това събитие, да прибегнат до крайни форми на протест. Тъй като силно желаем до ексцесии да не се стига, категорично препоръчваме „София прайд" да бъде забранен", се казва в писмото до Йорданка Фандъкова.
USD
CHF
GBP
ptitsa
на 30.06.2012 в 16:13:20 #73bravo | 30.06.2012 17:39 "че е малко трудно да ми плащат от България да живея в САЩ." Желязна логика както винаги, желязна, още потресаваща - хич не е трудно, повярвай ми, повече от половината българи така живеят там, получават си парите от Бг-то, какво му е трудното ако в акаунта ти потъпват пари, не можеш да отидеш до банката да ги изтеглиш ли? "когато ти казвам, че си глупава, това не е обида, а констатация." Aма моля ви се, след такава констатация, направена от такъв човек няма начин да не си заровя главата в пепелта и да не плача поне 24 часа безутешно. Както винаги истините които утвърждавате са потесаващи със своята дълбочина, широта и безкрайност. Вие не бързате ли за някой праид там, че сте се зaбили да оправяте Булгаристанската действителност? Или вашето огромно сърце е готово да понесе всички бремена на Хамерика и България? Здравната реформа, правата на цветното население, условията му на живот, и пр. и пр. след това на цинагите в Бг, на хомогенните, на другите мaлцинства и пр. ир pr. И това все for free, ot идеалзъм. Какви хора се раждат в Бг-то! Дано си остане там, ама за беля ще се върне да си сее простотията, в US такива като този не са нужни.
Юлиан-3
на 30.06.2012 в 16:12:05 #72браво, приятелю.....ти си болен....всеки божи ден отделяш часове, за да плюеш Родината си, а това си е диагноза.....убаво-била гето, кенефистан и т. н......що продължаваш ? или ти се плаща или си за психиатър.....

bravo
на 30.06.2012 в 16:04:46 #71Абсолютно си прав, че съм излязъл от гетото. Гетото е България. За съжаление си е точно така: дори и т.нар. интелигентни хора са глупави. Средата те кара да затъпяваш. Неслучайно шансът да си по-интелигентен е по-голям, ако си от София, а не от провинцията. Същото се отнася и в глобален мащаб: по-голям е шансът да си умен, ако си американец, а не българин. Защото българите в голямата си част сме тъпунгери, не знам дали съм имал възможността да споделя това си виждане
Ето виж се ти: какво ми казваш: абсолютно нищо. Вие, хора, не можете да проведете една дискусия по същество. Какъв ти е аргумента? Що не съм протестирал срещу някакви си в Америка? Ами откъде знаеш, че не протестирам? Било всичко в Америка по мед и малсо? Кога съм казал това, глупако неден? Разбираш ли: ти си просто едно по-низше същество. Мислиш на друго ниво. По друг, опростен, оскотял начин. Съжалявам, че ти го казвам, и признавам, че интернет анонимността ми позволява този лукс, защото вероятно лице в лице щях да запазя благоприличие. Това няма значение. Мисълта ми е, че вие просто обръщате внимание на някакви странични, незначими неща. И споровете ви са такива. Неслучайно в българския няма думата "relevant". Никога не сте си направили труда да охарактеризирате това, което е по темата и което не е. А това пък се дължи на факта, че в Булгаристан се зубри, не се учи. Примерно, за изпит във ВУЗ трябва да зубриш теми по история, география, литература. А не да намираш есенцията. Не да мислиш логически. Та затова, приятели, много, ама много се лъжете че Американците били тъпи. Хората просто не знаят "де е зората"...ма кой ли го ебе, така или иначе 
Юлиан-3
на 30.06.2012 в 16:03:44 #70нищо, ама НИЩО безплатно няма на тоя свят1 деца.....

bravo
на 30.06.2012 в 15:39:53 #69За пореден път се доказваш като безкрайно безполезен, пошъл, непродуктивен, платен драскач. ================================= За "беполезен" съм съгласен. Но интересно как разсъди, че съм платен. Аз знам де: в тясното ти съзнание не съществува възможността някой да мисли различно, т.е. да не отстоява "геройски" правото си да бъде глупак, без това да е подплатено с някакъв материален интерес. Защото ти, мила фтичко, си отраснала и възпитана в условията на дивият социализъм, при който се внесе корупцията и интересчийството на всяко едно ниво в Булгаристан. Всъщност, съдейки по писаниятта на Алеко, вероятно го е имало винаги у нас, просто сме имали вече благоприятна среда за развитие на "запазената марка" на братушките, а именно: да не си мърдам пръста, ако не ми печели гъза. Вие и затова мразите евреите, понеже хората си поддържат общността безкористно. Вие не можете така, нали? За вас всеки човек, който отстоява позицията си, трябва да е платен. Но трябва да ти ясно, че подобни "аргументи" се обръщат против теб, ако няма нищо общо с истината. Както е и в случая. Всъщност, ако беше умен човек, щеше да се сетиш, че е малко трудно да ми плащат от България да живея в САЩ. По-удобно щеше да им е да ме закотвят в Булгаристан, че още е по-евтино, нали така. Разбери, фитичи: когато ти казвам, че си глупава, това не е обида, а констатация. Нека правим разлика.
трън 4o
на 30.06.2012 в 15:30:00 #68Браво, досега само епитетчета и нищо по сьщество.Малоумни и прочие ами що не се погледнеш в огледалото ... Дребна душичка ама се прави на нещо.

bgArmor
на 30.06.2012 в 15:27:14 #67браво на всички участващи

ptitsa
на 30.06.2012 в 15:26:20 #66Rorschach | 30.06.2012 17:23 пуйко, виж там да не загориш нещо в кухнята Анонимен самовлюбен глупак, глей да не си изпуснеш праида днес, аз отдвана сготвих и хапнах вкусно.
Rorschach
на 30.06.2012 в 15:23:56 #65пуйко, виж там да не загориш нещо в кухнята
ptitsa
на 30.06.2012 в 15:20:05 #64bravo | 30.06.2012 17:07 "Абе с други думи, според логиката на Фтичката, в днешно време, ако имаш проблеми, най-добре е еда си сирак, който не лапа" Е това разбира се е исконната еврейска мечта - да надхитри, да използва беззащитния. Не знам кое е добре, но в едно правилно функциониращо общество сираците трябва да са защитени, нещо, което хич не няма да се хареса на праидиращите, защото те обичат да "помагат" в свободния избор на подрастващи без родители. За пореден път се доказваш като безкрайно безполезен, пошъл, непродуктивен, платен драскач.
unrealtournament
на 30.06.2012 в 15:19:26 #63bravo, няма смисъл да си пиша с теб, ще се почустваш нормален
bravo
на 30.06.2012 в 15:15:09 #62unrealtournament | 30.06.2012 17:03 bravo | 30.06.2012 16:26 САЩ, Англия, Норвегия, Швеция, Канада, Франция, Германия ============== все държави в които никой не се натиска да живее ================================ Ха ха ха: приятелю, ти съвсем откровено прие предизвикателството да отстояваш правото си да бъдеш глупак. Айде да не си говорим откровени лъжи, става ли? Освен това, вашата "истина" все идва след 10 години. Навремето събаряхте империализма селд 10 години, сега събаряте ционизма, но пак след 10 години. Най-трогателно в цялата риторика е глуповатият оптимизъм, с който сте заредени. Но така е: когато човек остане без аргументи, почва да плещи идиотщини за карма, съдба, орисия и какво ли не. Няма как да стане: Западът намери начин за обикновения човек да живее най-добре отколкото в цялата човешка история. Комунягите се опитаха също, но те мразят хората. Те искат да ги отглеждат като домашни любимци, без свободна воля. Западът намери баланса в цялата хватка, и затова е водещ. Все още. Разликата с преди 20 години е,ч е ви пуснаха интернет (пак оттам). Та сега можете да разпространявате пропагандатта си по по-достоверен начин. Нищо не се е променило иначе, и няма как. Болщинстовото хора надушват подсъзнателно кое е добро за тях и кое не.
ptitsa
на 30.06.2012 в 15:13:47 #61Rorschach | 30.06.2012 17:00 " птица, някой тебе кара ли те да се занимаваш с нещо бе, овчар? Смее се И щели да му заразяват децата..колко трябва да си тъп? Тебе така ли те заразяваха като беше малък? Смее се Нито те дърпат да маршируваш с тях, нито някой иска да ти пори гъза." Страхливко, дето се страхува да си покаже данните даже в интернета, да не говорим за нещо по-съществено. Защо мене трябва да гонят, пък и да посмеят, ще си получат заслуженото. Защо на тебе анонимко трябва да давам обяснение как ми гонеха сина (защото е готин, разбира се), как се налагаше да прибягваме към полиция? Кой си ти да си налагаш мнението тук с обръщенията си лично към мене. Моето мнение за тези хора е, че могат да бъдат досадни, обществено неприлични и лесно да преминат нормата, особено сред нетренирано общетво като българското с такива неща.
Rorschach
на 30.06.2012 в 15:10:46 #60птицата е жена ли? Тогава кво прави тука, а не е в кухнята?
bravo
на 30.06.2012 в 15:07:54 #59птицата е жена, между другото. Малоумна ми фтичке, ти си първата, коят успя да подреди по градация на значимостта обществените проблеми. Разбира се, че ако си гей и си дискриминиран, трябва първо да изчакаш да се реши проблемът със сираците, па после да си отваряш мръсната гейска уста, която на всичкото отгоре е лапала и чурки, нали така? Момент...и жените от време на време лапат. Хм, да не би затова и техните права да са на опашката, след сираците. Абе с други думи, според логиката на Фтичката, в днешно време, ако имаш проблеми, най-добре е еда си сирак, който не лапа

ptitsa
на 30.06.2012 в 15:06:34 #58"които се самоубиват заради отказа на обществото да ги приеме, или биват убивани, защото са обратни!!!" да бе, да, няма ли достатъчно художествени произведения за това? Трябва ли допълнително да се насърчават за това? И как да няма придобита? И защо в колебаещите се да ги насърчаваме вместо да се постараем да се изградят като пълноценни личности, професионалисти, и чак тогава ако много страдат да завят на левия тротоар? Повтариям, в Бг практически няма случаи на уволнени от работа, неприети на работа заради сексуална ориентация. Това с убияствата заради ориентация виж Хамерика, не знам защо Уолрик решил да участва в Бг на праида, да си участва в хамерика където на места наистина ги изселват, изхвърлят от църкви, общества, не ги приемат на работа и пр. Нека не си прехвърлят те проблемите в Бг (както обичат да правят за да са интересни), ние си имаме достатъчно наши.
Rorschach
на 30.06.2012 в 15:00:18 #57ptitsa, някой тебе кара ли те да се занимаваш с нещо бе, овчар?
И щели да му заразяват децата..колко трябва да си тъп? Тебе така ли те заразяваха като беше малък?
Нито те дърпат да маршируваш с тях, нито някой иска да ти пори гъза.
Най-вероятно ти си латентен хомо и си избиваш комплексите по интернет. 
ptitsa
на 30.06.2012 в 14:55:15 #56"Ами просто защото ако трябва да се вслушате в това, което те имат да кажат, трябва да помислите. С главите си. Което нарушава изконното ви право да бъдеш глупак." Я па тоя. Защо сексуалнсотта и демонстрацията и да заслужават такова внимание и то точно сега? Не е ли това много в сферата на личното? Решихме ли всички останали проблеми като обезпоеченост и добро възпитание на сираците, бездомните хора, кучетата по улиците, неконтролируемо нарастващите цени на електроенергията, та сега да се занимаваме с чувствата и демонстрациите на хомосексуалните? Не знам в Бг някой да е бил дискриминиран (уволнен от работа) за това. За мене лично е важно какъв професионалист е човекът, останалото си е лична работа.
Jar
на 30.06.2012 в 14:54:52 #55ptitsa | 30.06.2012 16:41 Драга ми птицо, Гей се раждаш, не се става, просто на много им трябват години за да го осъзнаят и приемат, а някои даже и никога не го приемат, цял живот играят роли и се чувстват нещастни, може би гей-парадите ще им помогнат да се покажат такива каквито са!? А също ще им помогнат и косвено като запознаят обществото с истината за хомосексуализма, а именно че той съществува, съществувал е и ще съществува, отричането и неприемането му само прави тези хора нещастни и затрива не малка част от тях, които се самоубиват заради отказа на обществото да ги приеме, или биват убивани, защото са обратни!!!
bravo
на 30.06.2012 в 14:44:55 #54и да, знам вече, че се пише "исконно"
Русизъм 