Около 250 души тръгнаха в 11.00 часа от НДК на контрашествие, организирано от националистите против „София Прайд".
В обединението против провеждането на гей парад в София се включват Атака, ВМРО, БНРП, БНС, Национална съпротива, НФСБ. Вчера патриотичните организации, включени в патриотичното движение, се обявиха категорично срещу днешния прайд.
Шествието под наслов "68 години чуждопоклонничество стигат" тръгна със скандиране „Смърт за педалите". То е предвождано от три двойки хетеросексуални младоженци, на фона на българското знаме. По думите им те са дошли за да демонстрират естествения ред. Свещеникът Евгени Янакиев, който преди дни призова гейовете да бъдат замеряни с камъни, върви най-отпред заедно с младоженците.
В речта си представителите Атака, БНС и ВМРО-БНД заявиха, че всеки има правото да избира какъв да бъде, но не да го демонстрира пред всички.
Протестът се обяви срещу американския посланик у нас Джеймс Уорлик, който по думите им се опитва „да променя семейния ни кодекс".
„Имаме 1300 години история, не благодарение на гей-браковете", изтъкна Пламен Димитров от БНС. „Една свобода е свобода, докато не пречи на чуждата", категоричен бе той.
Присъстващите носят плакати с надписи „Не на еднополовите бракове", „Хетеросексуален = нормален", „Аз съм мъж и ми личи".
Повечето от представителите на партиите и движенията са облечени с черни тениски с надписи „Ти помниш ли Батак?" и „Волен Сидеров президент", макар да призоваха към неполитизиране на протеста.
Представителите на ВМРО обвързаха протеста с 10-те години от смъртта на Николай Хайтов и обявиха, че датата за „София Прайд" е избрана нарочно като спекулация за българската история.
Шествието достигна църквата „Света Неделя" в 11.35 часа. Повечето от гражданите по „Витошка" недоумяваха каква е причината за зрелището, на което станаха свидетели. Процесията мина по емблематичната софийска улица с викове: „Българино, събуди се!" „Умри, умри педераст", „За България свобода или смърт".
След шествието се понесе многократно песента „Бойко Борисов педераст, педераст".
Достигайки църквата, демонстрантите коленичиха и запазиха минута мълчание в чест на всички български патриоти.
В последвалото слово активистите обвиниха американския посланик Уорлик и кмета Йорданка Фандъкова за провеждането на „парад на противоестествени елементи".
Организаторите на контрапарада заявиха, че нямат намерение да предизвикват сблъсъци на „София Прайд".
По-рано симпатизантите на Атака, БНС, ВМРО и граждани, необвързани с партии, се събраха на пилоните пред НДК.
Повечето от присъстващите са млади хора на възраст между 15 и 25 години. Около 30 служителите на реда охраняват мероприятието.
Активистите носеха знамена с надписи „Заедно сме по-силни".
Свещеникът Евгени Янакиев, който преди дни призова гейовете да бъдат замеряни с камъни, обясни, че е тук по своя инициатива, а не като представител на Светия синод. Янакиев обаче смята, че Православната църква трябва да подкрепи неговата инициатива срещу хомосексуалистите.
„Содом и Гомор бяха унищожени заради това, което днес се случва и тук", изтъкна свещеникът.
Александър Петров - един от присъстващите на протеста заяви, че му неудобно да застане зад знамената на Атака, но е демократ и християнин и идва да подкрепи устоите на българския морал.
Стана ясно и че по-късно следобед в Стара Загора сдружение „Вярност" също ще проведе протестно шествие срещу хомосексуалността.
Припомняме, в писмо до столичният кмет от ВМРО настояха да бъде отменен гей парада.
„Нашата цел не е да провокираме насилие. Но не можем да изключим възможността граждани, силно подразнени от агресивния характер на това събитие, да прибегнат до крайни форми на протест. Тъй като силно желаем до ексцесии да не се стига, категорично препоръчваме „София прайд" да бъде забранен", се казва в писмото до Йорданка Фандъкова.
USD
CHF
GBP
bravo
на 30.06.2012 в 14:42:25 #53В същия ход на мисли: защо сте против всякакви оргнизации, които се борят за нещо? Щото били спонсорирани от Запад, от Сорос, дрън-дрън. ГЛБТ, еколози, четири лапи: срещу всичките сте, а и срещу правителството, същевременно. Как така? Ами просто защото ако трябва да се вслушате в това, което те имат да кажат, трябва да помислите. С главите си. Което нарушава изконното ви право да бъдеш глупак.
ptitsa
на 30.06.2012 в 14:41:17 #52"Май не сте сигурни в сонствената си резба???" слушай драга/драги, ако е така, тогава демонстриране на сексуалност каквото правят хомотата е насилие срещу неориентираните - срещу свободата им да им се даде време и условия за спокойно решение. Да не говоря, че гащи зацапани с кръв отзад (както ходят педитата в Торонто на празника си) предизвикват повръщане и това е насилие над целия останал свят, и да живееш една стена с такъв и цяла нощ да слушаш оргиите му е повече отколкото може да се изтърпи. защото те в края на крайщата спиране нямат и наглостта им ще расте, за нищо не стават, нито да браният страната си, нито да създават семейства и да ги защитават и закрилят, те са си нещастници и за нещастието си винят обществото.
Кинтаро
на 30.06.2012 в 14:34:23 #51На чифутите и хамериканските им шабеси още майтап им се струва с техните провокации, но скоро ще разберат колко са мразени и колко са далече от постигане на целите си в България и Сърбия!
ptitsa
на 30.06.2012 в 14:33:52 #50"да демонстроирате емозионална, интелектуална и психическа зрялост, а именно там ви е слабот място." Еврейчето "браво" пак ни поучава вместо да си яде кремвиршите за обяд и да се концентрира на силните си страни = то предпочита да коментира слабите страни на другите и особено на тези, които са му отказали нежност, съпричастност, приемане и разбиране.

Jar
на 30.06.2012 в 14:33:34 #49Неонацистите както и да се наричат, националисти, птриоти, не знам си какви, са си неонацисти!!! А иначе тези дето реват срещу обратните, какво ви пречат хомотата??? Май не сте сигурни в сонствената си резба??? Няма страшно, не сте единствените, 5% от хората са хомота, много от тях не искат да си го признаят и потискат това в себе си, даже се женят и правят по няколко деца, както и скачат на анти-гей паради само и само да си докажат че не са обратни!!! И всичко това защото не са възпитани да приемат различния, било то и самия себе си!!!
ИстинА
на 30.06.2012 в 14:29:39 #48ГЕРБ- Гейска Еволюция на Република България

bravo
на 30.06.2012 в 14:26:50 #47unrealtournament | 30.06.2012 16:14 Браво да си ебе майката. Никога няма да приемем педалите за нормални, че и дори да ги разберем. Не искали да се срамуват? Дреме ми на кура дали искат да се срамуват. ==================================== Приятелю, благодари се, че живееш в България. Само там подобно изказване може да печели някакъв кредит. Навсякъде другаде по света ще бъдеш заклеймен като идиот от повечето хора. Според мен, в края на деня, всичко за вас се свежда до отстояването на правото да бъдеш глупак. Повечето българи, с нежеланието си да бъдат толератни към цигани, гейове, жени, деца, чужденци, с нежеланието си да приемат, че и животните имат права, просто отстояват това, с което са отраснали, а именно: да бъдеш глупак. Защо се появи омразата към "гадния" Запад. Ами разбра се, след няколко години на поклонничество, че трябвало да си толерантен, да спазваш законите, т.е. да не си глупак, на когото първият му аргумент е "я си еби майката". Но не са гейовете, не са циганите основния проблем. Основния проблем е, че покрай отношението си към тях, вие трябва да демонстроирате емоционална, интелектуална и психическа зрялост, а именно там ви е слабот място.
unrealtournament
на 30.06.2012 в 14:14:51 #46Браво да си ебе майката. Никога няма да приемем педалите за нормални, че и дори да ги разберем. Не искали да се срамуват? Дреме ми на кура дали искат да се срамуват.
Sven
на 30.06.2012 в 14:12:42 #456-7 неционалистки партии успяват да съберат едва 250 човека. Ако от тях махнем доброволно присъединилите се, това прави по 10-15 човека от партия. Значи на следващите избори не ги бройте. Те амбриажите 2000, ако стане патаклама имат числено превъзходство.
bravo
на 30.06.2012 в 14:09:26 #44Вижте, тук не става дума за парадиране с това, че си хомосксуален. Нито гордост в истинския смисъл на думата. Когато биваш потискан постоянно и исторически, "гордостта" всъщност се превръща в нежеланието да се срамуваш. Именно това представлява гей-парадът по света: демонстрация на нежеланието да се срамуват вече, че са обратни. Видимо в БГ има огромна нужда от такова мероприятие. Според мен болшинството хора се опитват да накарат хората със хомосексуални наклонности да се чувстват зле, по-зле от останалите. Това е очевидно. В условията на демокрация (квази-демокрация в БГ, но все пак стъпка напред от това, което беше преди 89та) на хората им писна на кофата и искат да покажат, че не са по-долу от хетеросексуалните. Ето това, простичко изказано, е смисълът на гай-парадът.
none
на 30.06.2012 в 14:02:54 #43Ей, голямо притеснение да не прихването нещо. При положение, че е доказано, че ако не го носиш в себе си няма как да го прихванеш, не виждам защо се притеснявате толкова. Нали сте 102% мъже? Или има нещо, което не споделяте изцяло с останалите? ;) Чували ли сте израза "По католици от Папата."? Та и вие сега, по мъже от истинските мъже... Що ли? Да не чувствате, че има да доказвате нещо?
arpecua
на 30.06.2012 в 13:10:33 #42Цялата идея за "Парад на хомосексуализма" е напълно безсмислена според мен ! С какво им помага това,някакви преференции ли ще им донесе или повече права ? България е достатъчно толеранта държава,а даже и прекалено толеранта.След 50 години циганите ще са много повече от българите.Поне с хомосексуалистите да не е така.
streamer
на 30.06.2012 в 13:07:30 #41Около 250 души желаят смъртта на неукия

трън
на 30.06.2012 в 13:00:16 #40трън
на 30.06.2012 в 12:57:51 #39Пачата е гей
Обува фирмени червени прашки на БСП и Азер Меликов го пори в Петолъчката 
vesel
на 30.06.2012 в 12:54:43 #38Сетих се за една история, която се случила не в Содом и Гомор, а в Строителни войски на нашата република. Там бил изпратен да служи синът на един "царски" офицер, като неблагонадежден. Той ми разправи тази история, като се кълнеше, че той самият не е участвав в "тия работи". Останалите хора във взвода били от малцинствата. Те правели секс помежду си, а освен това всички с една магарица, която наричали "ученичката". Капитанът, командир на взвода, разбрал отнякъде за "аферата" с "ученичката" и застрелял магарицата. Всички плакали за "ученичката". Къде можем да разберем такава дълбочина на чувствата, ние нормалните хетеросексуални мъже?!
griffin
на 30.06.2012 в 12:35:52 #37заедно
razbiratel
на 30.06.2012 в 12:31:57 #36Добре де,че са шибани педали-такива са си!Ама защо дъражат да се показват?Искате децата да ви подражават ли педали недоклатени
iXact
на 30.06.2012 в 12:26:35 #35С тези събития управляващите удрят с един куршум два заека. Гей паради има периодично в много страни и затова е добър повод да се покаже на света, че и ние сме толерантни и демокрачни към различните от нас. От друга страна, разрешавайки и националистическите прояви, все пак държат под контрол и по-консервативната част от населението - ето видите ли, и на вас даваме правото да си кажате думата. Все пак националиста се управлява лесно. Той е едно добре обучено куче, достатъчно е да му посочиш обекта, да му кажеш "дръж" без да му обясняваш много-много и той ще се впусне пощурял към нарочената жертва. Полезни са отвреме на време при избори, отвличане на внимание и като запазено топло местенце за стари верни кадри. Затова трябва да се къткат.
трън 4o
на 30.06.2012 в 12:12:54 #34Жалката шайка от педали и наркомани, които се канят отново да се покълчат пред любимия си паметниик на съветската войска (защо ли всички педали харесват това чучело, питам се?) ******************************************************************************* Г-н Балкански, Посланика на САЩ иска така да е... Той предвожда парада . Още вьпроси ????
