Столичният общински съвет (СОС) реши да запази името на парк "Заимов".
По време на днешното заседание 28 общински съветници гласуваха "за" парка да запази името си - това бяха "БСП за България", "Възраждане", независими общински съветници, "Има такъв народ".
"Продължаваме промяната - Демократична България" и "Синя София" пък гласуваха за преименуването на парка на "Оборище".
Припомняме, че предложението за преименуването на парка от "Заимов" на "Оборище" беше внесено на 28 май, след което групата на "БСП за България" внесе доклад за отмяна на решението.
На 11 юни областният управител на София върна решението за смяната на името на парка.
USD
CHF
GBP