Всички гранични пунктове вече са отворени и движението е възстановено, съобщиха от Гранична полиция.
Взети са мерки за по-бързото обработване на чакащите автомобили, които са образували колони на ГКПП - Капитан Андреево и на Лесово.
Припомняме, че движението бе блокирано от 10 до 12 часа заради организиран национален протест на превозвачите по граничните пунктове.
Протестът е заради нечовешките условия, при които превозвачите чакат с часове на границата.
Протестът е тясно браншови, и не е политически, заявиха организаторите. От Съюза на международните превозвачи - Пловдив, Националното сдружение на българските превозвачи, транспортните компании, членове на КРИБ, Съюз на българските транспортни работници и Асоциацията на българските износители бяха категорични, че искат мерки за подобряване условията на превозвачите.