Задържаха 17-годишен младеж, който е заподозрян, че е ритнал мъж в района на Гребната база в Пловдив, предаде Нова.

До задържането се стигна след публикация в социалните мрежи, в която се твърди, че водач на електрическата тротинетка е нападнал мъж, който се е разхождал с жена си и бебето си, след като му била направена забележка.

По думите на потърпевшия, докато се е разхождал със семейството си в пешеходна зона, покрай тях профучали младежи с тротинетки. Той твърди, че младежите са се движили със скорост от 50-60 км/ч при разрешени 20 км/ч, което му се сторило опасно. Той извадил телефона си, за да ги заснеме и да подаде сигнал, но докато снимал, единият младеж го ритнал.

По-късно днес водачът на тротинетката, който проявил агресия, е задържан за срок до 24 часа - 17-годишен тийнейджър.

По случая вече е образувано досъдебно производство, а материалите предстои да бъдат внесени в Районна прокуратура - Пловдив.

Шофьор на "Мерцедес" раздава юмруци след пътно хулиганство в София

Шофьор на "Мерцедес" раздава юмруци след пътно хулиганство в София

Той е нападнал двама души по изцяло хулигански подбуди, задържан е