61-годишен заварчик от видинското село Покрайна е в реанимацията на видинската болница след тежка трудова злополука при ремонт във фирмата "Гипс Кошава".
Според заместник-директора на видинската болница състоянието на пострадалия е стабилизирано и за сега няма непосредствена опасност за живота на Асен Димитров.
Вчера той заедно с още четирима работници от "Химвемонстрой" е трябвало да огледа и заварява откоша на вишка отколни елементи.
Димитров е стъпил върху неукрепената панелна козирка на цеха и заедно с нея е паднал от височина 7-8 метра.
Според областната инспекция по труда вина за трудовата злополука носи работодателят, тъй като липсва инструкция за безопасна работа и оценка на риска.
Областната инспекция на труда е спряла строително-ремонтните дейности на обекта до отстраняване на нарушенията.