Григор Димитров се класира за втори път в кариерата си за четвъртия кръг на Откритото първенство на Франция по тенис. 32-годишният българин бе безкомпромисен срещу германеца Даниел Алтмайер и го надигра с 6:4, 6:3, 6:1 за два часа и осем минути игра.

За най-добрия български тенисист това бе трета поредна победа без загубен сет след тези над казахстанеца Тимофей Скатов и финландеца Емил Руусувуори, както и шести успех в последните му седем мача.

До момента Григор Димитров се бе класирал за четвъртия кръг на "Ролан Гарос" единствено през 2020 година. Тогава той бе спрян от Стефанос Циципас.

Сега българинът го очаква нов тежък мач по пътя към четвъртфиналите, който ще бъде с победителя от късния мач на централния корт "Филип Шатрие" между германеца Александър Зверев и американеца Франсис Тиафо.