Работата на производствената линия за ПДЧ плоскости в завода за дървопреработка на фирмата "Кроншпан" във Велико Търново ще спре утре, въпреки отмяната на принудителната мярка от страна на Административния съд в Бургас, съобщи БНТ. В последните 72 часа служители на завода подготвят за спиране съоръженията, които утре ще бъдат пломбирани от експерти.

Директорът на Регионалната инспекция по околната среда и водите (РИОСВ) във Велико Търново Станислав Станчев заяви, че съдебното решение ще бъде обжалвано през следващата седмица. Той каза още, в последните дни срещу екоинспекторите са отправяни телефонни заплахи заради казуса с "Кроншпан", за които е сигнализирана полицията. От фирмата категорично отричат за целенасочен натиск срещу служителите в РИОСВ.

Манол Генов: Има натиск върху институциите заради спирането на "Кроношпан"
Обновена

Манол Генов: Има натиск върху институциите заради спирането на "Кроношпан"

Административният съд в Бургас отмени заповедта за спиране на част от производството

"В четвъртък на стационарните телефони на регионалната инспекция се обади непознат номер и директно заплаши служители на регионалната инспекция с нецензурни думи. Мисля, че обажданията бяха около 10. Веднага сезирах Районно управление - Велико Търново и започнаха процесуални действия. Нямам никаква идея служител ли е какъв е, но беше свързано с дадения казус", обясни Станчев

"Крайно несериозно е дружество с такъв мащаб да се занимава с подобни дейности. Има си контролни органи, има си полиция. Ако има такива сигнали, редно е да бъдат проверени, разбира се", коментира Петър Дишков, мениджър в "Кроншпан".

Управителят на "Кроношпан": Категорично не желаем да бъдем използвани за политически цели

Управителят на "Кроношпан": Категорично не желаем да бъдем използвани за политически цели

Той даде пресконференция в Българската стопанска камара