Граждани протестираха пред столичната община против изграждането на транспортен мост на ул.Коломан. Новото съоръжение вече се строи на мястото на стария пешеходен мост над река Владайска, припомни БНТ.

Мостът свързва кварталите Красно село и Овча купел. Част от жителите обаче настояват мостът да остане пешеходен и се опасяват, че заради него малките улици в района ще се задръстят.

Според заместник-кмета по строителство Никола Лютов, който слезе при протестиращите обаче пътищата в района тепърва ще се разширяват и транспортния мост е необходим, ще има по-добра връзка и със стадиона, болницата, и детски заведения в района.

От Общината подчертават, че новото мостово съоръжение на ул. "Коломан" над река Владайска се изгражда на мястото на силно компрометирана и неизползваема пасарелка, която беше премахната заради риск за безопасността на гражданите.

Жители на столичния кв. "Овча Купел" недоволстват срещу нов мост над река Владайска

Жители на столичния кв. "Овча Купел" недоволстват срещу нов мост над река Владайска

Зам.-кметът на СО Никола Лютов проведе среща с тях

Новият мост ще възстанови връзката между районите "Овча купел" и "Красно село", ще осигури безопасно преминаване за пешеходци, достъпна среда и транспортна свързаност до важни обществени обекти като 132. СУ "Ваня Войнова" и спортен комплекс "Славия".