Две седмици след поражението от Барселона, отборът на Севиля отново се завърна на победния път. Селекцията на Тото Берицо си извоюва обратно петото място, след като осъществи пълен обрат при домакинството си на Селта (2:1).

Шефът на Ла Лига изхвърча заради финансова измама

В момента тече разследване срещу боса

Нещата не тръгнаха никак добре за андалусци, които в 13-ата минута се оказаха догонващи в резултата. Макси Гомес се възползва от центриране на Систо и с глава сюрпризира неприятно Сория.

До почивката домакините все пак стигнаха до изравнително попадение. И тук голът падна след статично положение. Йоханес Гайс подаде по въздух, а опитният колумбийски стрелец Луис Муриел отблизо разстреля Бланко за 1:1.

Барселона на 11 точки пред Реал (Мадрид), Луис Суарес с нови два гола

Барса на 11 точки пред Реал, Суарес с нови два гола

Каталунците не се затрудниха с Леганес, поредно попадение и за Паулиньо

Пълният обрат, а впоследствие и краен резултат, беше фиксиран малко след паузата. Пабло Сарабия сътвори изключителен пробив по крилото, след което центрира към намиращия се на далечната греда Нолито. Бившият нападател на Манчестър Сити изигра майсторски ситуацията и с глава направи 2:1.

До края Селта настисна сериозно в търсене на точката, но с пропуски за галисийци се отличиха Пабло Ернандес, Даниел Кабрал и Уго Майо.

В следващия кръг Севиля гостува на съседите в класирането Виляреал, докато има важно за спечелване домакинство на Леганес.

Хетафе отнесе Алавес с 4:1

Хетафе задълбочи кризата в Алавес (ВИДЕО)