Антоанета Костадинова спечели сребърен медал в дисциплината 10 метра въздушен пистолет на Олимпийските игри в Токио, съобщава "Топспорт".

Това е първи олимпийски медал за Костадинова, която имаше шанс да спечели и златото, но в последния изстрел допусна да бъде изпреварена от представителката на Русия - Ваталина Батарашкина.

Българката завърши с резултат 239,4 точки, който ѝ отреди втората позиция на почетната стълбичка.

След 17-годишна пауза Антоанета Костадинова връща страната ни сред медалистите в този спорт на Олимпийски игри, след като от Атина 2004 български представители не бяха се окичвали с медали в спортната стрелба. Стефанова ще вземе участие и на 25 метра малокалибрен пистолет.

Двукратната олимпийска шампионка Мария Гроздева не успя да влезе във финала на 10 метра, след като завърши на 43-о място от 53 състезателки. Тя също ще участва на 25 метра пистолет на 29 юли.