В пет безответни гейма националният отбор по волейбол на България за юноши старша възраст загуби първата си контрола срещу мъжкия национален отбор на Македония в Скопие. В зала Борис Трайковски батковците от западната ни съседка победиха Лъвчетата на Николай Желязков с 5:0 (25:15, 25:17, 25:20, 25:17, 15:11) за 85 минути игрово време.

В отсъствието на най-силния си играч Николай Пенчев, както и на традиционните си титуляри Златан Йорданов и Антон Василиев, наставникът на България изпробва различни варианти за игра, но не успя да се противопостави успешно на далеч по-опитния си съперник.

Най-много аплодисменти за играта си сред Лъвчетата заслужи центърът Венцислав Рагин, който за четири гейма отбеляза 11 точки при 64% успеваемост в атака. Най-резултатен в българския състав беше Пламен Драгиев, който игра цял мач и направи 13 точки.

Ето и статистиката на българския състав:

България: Борислав Георгиев - 1 точка (0 аса, 1 атака, 0 блокади), Жани Желязков - 9 (0, 7, 2), Пламен Драгиев - 13 (2, 10, 1), Илиян Божков - 3 (1, 1, 1), Венцислав Трифонов - 4 (0, 3, 1), Венцислав Рагин - 11 (1, 7, 3), либеро Асен Дапев, Петър Каракашев - 1 (1, 0, 0), Георги Ризов - 2 (0, 2, 0), Евгени Григоров - 2 (1, 1, 0), Станислав Величков - 4 (0, 3, 1), Денис Чавдаров, старши треньор Николай Желязков