И последният останал английски представител в Лига Европа - Евертън, напусна континенталните надпревари. „карамелите" бяха пометени с 2:5 от Динамо в Киев и с общ резултат 4:6 отпада на осминафиналите в Лига Европа.

Така Англия няма представител на четвъртфиналите в евротурнирите за пръв път от 26 години (Сезон 1988/89).

Динамо откри резултата в 21-ата минута след страхотен гол на Ярмоленко. Лукаку изравни също с добър гол след изстрел от границата на пеналта.

В 35-ата мин. Теодорчук се разписа отблизо до 2:1, а малко след това Велосо направи резултата 3:1 с хубаво воле от точката на дузпата.

В 56-ата Хусев вкара и четвърто попадение за Динамо, макар че първият му дар бе блокиран от играч на Евертън.

Четвърт час преди края Антунеш препарира стража на англичаните с бомба от над 25 метра, а Ягиелка успя само да направи загубата за своите малко по-почетна в 82-ата минута.

Така Динамо чака спокойно утрешния жребий за четвъртфиналите.  Церемонията започва в 13:00 часа.

ДИНАМО (КИЕВ) - ЕВЕРТЪН 5:2

1:0 Ярмоленко (21')

1:1 Лукаку (29')

2:1 Теодорчик (35')

3:1 Велосо (37')

4:1 Хусев (56')

5:1 Антунеш (76')

5:2 Ягиелка (82')

ДИНАМО: Шовковски, Антунеш, Драгович, Хачериди, Данило Силва, Рибалка, Велосо, Хусев, Сидорчук, Ярмоленко, Теодорчук;

ЕВЕРТЪН: Хауътрд, Коулмън, Алкарас, Ягиелка, Бейнс, Бари, МакКарти, Бъркли, Нейсмит, Атсу, Лукаку.