Отборът на Литекс е последният 1/8-финалист в турнира за Купата на България. Момчетата на Красимир Балъков се наложиха с 2:1 над Пирин Благоевград след продължения в нервен мач, който ще се запомни с няколко остри сблъсъци на играчи и спорни съдийски решения на арбитъра Вихрен Манев.

Литекс откри резултата в 73-ата минута чрез Армандо Ваюши, който бе точен от дузпа. Именно решението на съдията да посочи бялата точка обаче вбеси играчи и фенове на домакините. В последните секунди на срещата футболисти от двата отбора си спречкаха, но бързата реакция на съдиите предотврати по-сериозни последствия.

В третата минута от добавеното време Пирин също получи право да изпълни дузпа, превърната в гол от Златинов.

Така мачът влезе в продължения, където ловчанлии успяха да вкарат втори гол чрез Джордан, което се оказа напълно достатъчно за тях, за да се класират в следващата фаза на турнира.

Феновете на Пирин пък бяха бесни от съдийството и дълго време скандираха „Мафия, мафия" към съдийската бригада.