Лудогорец спечели битката на Североизточна България. Шампионите се наложиха с 2:0 над Черно море у дома. По този начин „орлите" запазиха пасива си от 7 точки зад лидера ЦСКА.

Победата на за възпитаниците на Георги Дерменджиев дойде доста трудно. Двете попадения паднаха през втората част, а преди това и двата тима направиха куп пропуски. За „моряците" дебют направи обещаващото холандско попълнение Марк Клок.

В последните минути на мача в игра се появи и Христо Златински, който преди седмица претърпя тежка катастрофа.

Първият гол падна в 52-ата минута, когато Кайсара центрира към Мисиджан на метър пред вратарското поле, който не овладя добре, но Вандерсон беше близо до него и стреля безпощадно под гредата. В 75-ата минута Мисиджан предреши изхода на мача след като овладя добре в наказателното поле и покачи на 2:0.

След този мач Лудогорец е на 2-ото място с 25 точки, а Черно море е 8-ми с 15 пункта.