Манчестър Юнайтед победи с 3:1 Челси в битката за трофея "Къмюнити Шийлд". Двата тима сътвориха доста добър мач като за първа официална среща от новия сезон.

Победата бе изкована с голове през втората част на Хавиер Ернандес - Чичарито и Димитър Бербатов. Особено красив бе този на българина, който успя технично да прехвърли Иларио в добавеното време от съдията Андре Маринър.

Интересното бе, че публиката на "Уембли" освиркваше мощно Уейн Руни при всяко докосване до топката през първата част. Представянето на нападателя на Световното е причината за гнева на феновете. Феновете на Манчестър Юнайтед пък се отнесоха по същия начин с Ашли Коул.

Димитър Бербатов и новото попълнение Хавиер Ернандес - Чичарито играха точно по 45 минути, но това им бе напълно достатъчно, за да убедят в качествата си. За мексиканеца това бе официален дебют.