Само седмица след като изправиха един срещу друг на финала в Мадрид, Новак Джокович и Рафаел Надал ще се срещнат отново, но този път на финала на мастърса в Рим. Тази вечер на полуфинала Джокович победи много трудно Анди Мъри с 6:1, 3:6, 7:6(2).

Сърбинът стартира невероятно мача и в първия сет буквално не остави въздух на своя съперник, позволявайки му да вземе само един гейм. През втората част Мъри значително подобри играта си и значително затрудни Ноле.

Шотландецът редуцира грешките си, които постигна в първия сет и започна да печели по-дългите разигравания. Така Мъри се наложи с 6:3. В решителния трети сет драмата бе пълна. Джокович дръпна бързо с два гейма, но след това световният номер 4 Мъри се върна в мача с невероятен обрат.

В тайбрека Джокович показа повече воля и успя да да се дали със 7:2 точки. Така сърбинът ще се изправи срещу Рафаел Надал за четвърти път през този сезон. Към момента Ноле е взел и трите си мача с Рафа.