След като по-рано този месец изтече инфо за таблет на Sony, то в крайна сметка японците обявиха цели 2 устройства на събитие по-рано днес. Pcceni.bg съобщава, че те носят названията S1 и S2.

По-интересният от двата таблета е вторият - S2. Джаджата е изпълнена в духа на Kyocera Echo, като има 2 дисплея по 5.5 инча в резолюции от 1024 на 480 пиксела, Nvidia Tegra 2 чип, както и операционна система Android 3.0 Honeycomb.

Моделът S1 има същият хардуер като S2, но вместо 2 дисплея има 1 такъв с нестандартен диагонал от 9.4 инча и неивестна резолюция. И двете устройства ще имат DLNA, както и Wi-Fi и 3G/4G свързаност.

Освен това, машините с кодови названия S1 и S2 ще поддържат и PlayStation Suite пакета, представен по-рано тази година. Той беше показан заедно с хибрида Sony Ericsson Xperia Play, припомнят от pcceni.bg. Ще е особено интересно да видим как ще е изпълнен той в S2 - тъй като долният 5.5-инчов екран ще може да се използва като своеобразен джойстик, а горният - да се наблюдава какво става в дадена игра.

За съжаление, Sony не разкриват по-подробни хардуерни детайли за своите Honeycomb таблети, че дори и истинските им имена (S1 и S2 временните названия на джаджите). Двете устройства се очакват на пазара през есента на тази година.