Един от водещите производители на защитен софтуер Trend Micro представи новата си разработка - първото антивирусно решение, предназначено за използване изключително с игровата конзола от ново поколение Sony PlayStation 3.
Решението Trend Micro Web Security for PS3 представлява услуга, вградена в новото софтуерно допълнение за игровите приставки, която блокира вредоносните програми и предотвратява достъпа до опасни сайтове.
За сега антивирусната услуга е безплатна, но се очаква през април да стане платена. Все още от Trend Micro обаче не са съобщили цени.
"Игровите системи стават все по-сложни и получават все повече възможности за работа в Интернет, включително за сваляне на нови игри, програми, както и за браузване. Всичко това създава предпоставки за зараза с вируси и други вредоносни приложения и в този смисъл в перспектива конзолите могат да се превърнат в аналог на компютрите" - заяви Кейт Рид, мениджър на Trend Micro по повод пускането на новата услуга.
Източник: IDG.bg
FEAR
на 11.11.2007 в 12:53:24 #4todir
todir
на 10.11.2007 в 23:39:14 #3sirdaff
на 10.11.2007 в 22:14:02 #2bidona
на 09.11.2007 в 16:14:29 #1