Първата ракета на българския тенис Григор Димитров запазва позицията си в световната ранглиста. След като преди две седмици отпадна от първия кръг в Маями, той се смъкна до 93-то място, на което остава с актив от 645 точки.

34-годишният Димитров, който не участва в турнири през миналата седмица, стартира утре участието си в състезанието от сериите "Мастърс" в Монте Карло срещу аржентинеца Томас Мартин Ечевери.

Шампионът от "Уимбълдън" и от Откритото първенство на САЩ при юношите за миналия сезон Иван Иванов прогресира със 176 места до рекордната в кариерата си 604-а позиция с 61 точки, след като в края на март спечели титлата на надпреварата за мъже в Тарагона (Испания).

Рекордно класиране записва и Александър Василев, който преди десетина дни достигна първи четвъртфинал на сингъл при мъжете във веригата "Чалънджър" в Сплит (Хърватия). 18-годишният Василев се изкачва с още две места до 890-ото с 25 точки.

Номер 1 в класацията на сингъл остава Карлос Алкарас (Испания) с 13590 точки, пред Яник Синер (Италия) с 12400 точки и Александър Зверев (Германия) с 5205 точки.

Григор Димитров с нова загуба в Ним

Григор Димитров с нова загуба в Ним

Българинът отстъпи на Карен Хачанов