Григор Димитров записа забележителна победа срещу един от най-неудобните си съперници.  В третия кръг на турнира в Синсинати той надигра Хуан Мартин Дел Потро.

Мачът бе първи в програмата на централния корт, като продължи почти два часа. Сблъсъкът беше шести между двамата, като до момента Гришо нямаше нито една победа срещу 28-годишния си съперник.

Днес обаче той спечели и то в два сета - 6:3, 7:5.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на корта:

Григор Димитров - Хуан Мартин дел Потро, българинът води с 6:3!

Шести мач между двамата

Гришо показа повече стабилност в собствените си отигравания в първата част на сблъсъка. Неговият опонент изглеждаше обезверен, дори безразличен на моменти, което бе доста изненадващо, предвид обичайното му, емоционално представяне на корта.

Гришо започна с бърз свой гейм, след което проби Дел Потро. Последва ново спечелено от хасковлията подаване, за да се стигне до 3:0.

До края на сета Хуан Мартин взимаше трудно своите сервис-геймове, като се стигаше до равенство, а успехът за него сякаш бе изненада и за самия аржентинец, особено при продължителните разигравания.

Снимка 308363

Източник: Peter Staples, ATP World Tour

Вторият сет беше пълна противоположност на откриващия и Гришо спечели, макар и трудно със 7:5.

Този път Дел Потро поведе с 3:0 гейма, като след това се стигна до 4:2 в негова полза.

Тук обаче дойде и разликата между него и Гришо в мача. Всяка точка амбицираше все повече и повече хасковлията, който сякаш полетя първо до 4:4, а след това и до крайното 7:5.

Снимка 308364

Малко преди финала на срещата арбитърът повика медицинския екип на корта заради влошеното състояние на Дел Потро, който на няколко пъти, явно заради високите температури, залиташе и гледаше към небето.

Все пак атмосферните условия бяха едни и същи и за двамата така, че здравословните проблеми на Хуан Мартин едва ли биха могли да обезценят стрхотното представяне на Григор, който си заслужи аплодисментите на феновете по трибуните.

Григор Димитров победи Фелисиано Лопес със 7:6, 6:4