Рафаел Надал (Испания) разгроми Даниил Медведев (Русия) на финала на Canadian Open в Монреал с 6-3, 6-0 и спечели пета титла на турнира от "Мастърс" 1000.

Резултати от "Мастърс" 1000 в Монреал

Canadian Open, известен като "Роджърс Къп" e шестият турнир за годината от категорията

Цялата интрига в решителния мач, продължил само 70 минути, на практика приключи в четвъртия гейм. При 30-40 Медведев се смути, допусна двойна грешка и даде пробив на съпврника си. Надал взе следващите си три сервис гейма и спечели сета с 6-3.

В този двубой испанецът пречупи в характерния си стил съперника си и му върза геврек. Той спечели рекордна 35-а титла от "Мастърс" 1000. Новак Джокович има 33 трофея, а Роджър Федерер е с 28 купи. Тримата се събират заедно на започналия снощи турнир от същата категория в Синсинати (САЩ).

Снимка 438200

"Матадора" достигна до крайния успех след само 4 мача, в които загуби 1 сет на четвъртфинала от Фабио Фонини (Испания). Надал почиваше в първия кръг, а съперникът му на полуфинала Гаел Монфис (Франция) не се яви, защото беше играл в същия ден, събота изнурителен четвъртфинал с Роберто Баутиста Агут. Другите две жертви на Рафа бяха британският квалификант Даниел Еванс и аржентинецът Гуидо Пея.

Медведев загуби финал преди седмица във Ваингтон (САЩ) от австралиеца Ник Кириос. През тази година той отстъпи в последните срещи още на ATP 500 в Барселона и ATP 250 в Бризбън. Единствената му титла е от София през февруари. Руснакът все пак вече е под №8 в света и стана първа ракета на своята страна.

Kак грешно изписан резултат по телевизията в мач на Григор Димитров може да породи спекулация

Твърдението, че българинът бил подарил гейм на Вавринка обиколи социалните мрежи