Италианецът Стефано Травалия се класира за основната схема на Sofia Open 2019. Той изигра втори пореден маратонски мач в рамките на два дни. Негов съперник беше беларусинът Егор Герасимов, който е под №163 в ранглистата на ATP.

Всички резултати от Sofia Open 2019

Схемата на турнира е за 28 тенисисти с два квалификационни кръга

Крайният резултат е 6-4, 4-6, 6-4 като двубоят в помощната зала на "Арена Армеец" продължи 2 часа и 15 минути. По един пробив се оказа достатъчен във всеки един от сетовете. В първата част Травалия нанесе своя удар за 2-1.

Снимка 404399

Във втория сет се игра гейм за гейм до самия му край. Герасимов успя да направи брейк в последната десета партия и остана в мача.

В третата част се повтори сценарият от първата. Травалия проби за 2-1. В шестия гейм Герасимов имаше 4 възможност за брейк.  Италианецът се измъкна и след това даде само една точка, когато сервира.