Българската №1 Виктория Томова е на победа от основната схема на Australian Open 2018. Тя се справи безапелационно с поставената под №2 в квалификациите рускиня Евгения Родина с 6-2, 6-2 само за 1 час и 3 минути.

Виктория Томова и Елица Костова продължават в Мелбърн, Сесил Каратанчева отпадна

Българките играха оспорвани трисетови срещи

Вики допусна пробив в началото на мача, но направи общо пет брейка и спечели 11 от последните 13 гейма. Срещата започна с леко закъснение, защото в Мелбърн постоянно има леки превалявания и програмата на двубоите има постоянни накъсвания.

Родина е №114 в света и се считаше за почти сигурна участничка в основния турнир.

Томова ще играе утре с победителката от мача Антония Лотнер (Германия) - Анна Блинкова (Русия). Лотнер спечели първия сет с 7-5, но Блинкова изравни с успех със 6-4. Двубоят беше прекъснат от дъжда при равенство 4-4 в решителния сет.

Блинкова победи в първия си мач италианката Роберта Винчи със 6-3, 6-2. Лотнер се справи трудно с Дебора Киеза с 2-6, 7-6(5), 6-3).