ФК ЦСКА 1948 взе първа победа в efbet Лига през този сезон и го направи със стил. В дебюта на Николай Киров "червените" победиха Ботев (Враца) с 5:1 на Националния стадион "Васил Левски".

Домакините владееха топката повече в хода на целия мач и създадоха много положения.

Приятната изненада Ботев този път разочарова.

ТОПСПОРТ проследи мача на живо:

ФК ЦСКА 1948 - Ботев (Враца), гостите не са на себе си и второто полувреме

Мачът започва в 18:45 часа

Гостите от Враца поведат още в 25-ата минута, когато Ненов откри след грешка на Симеон Петров.

Той обаче бързо се реабилитира и две по-късно отбеляза с глава след центриране от ъглов удар. Само четири минути по-късно ФК ЦСКА 1948 направи обрата пълен.

Георги Русев добре намери Крум Стоянов, който вкара дебютния си гол с екипа на "червените".

В 38-ата минута самият Русев реализира.

През втората част ВАР отмени много красиво попадение на Ивайло Чочев заради нарушение в зародиша на атаката.

Пет минути преди края отново Петров (85') засече с глава след центриране от ъглов удар, а Денислав Александров (88') оформиха крайното 5:1 след тотално неразбирателство в защитата на врачани.