България  победи Тайланд   с 3-2 ( 25-18, 22-25, 18-25, 25-22,  19-17) в осмия си мач на 18-то Световно първенство в Япония. Мачът продължи 2 часа и 25 минути. Това е трета победа на "лъвиците" на Мондиала. Изключително игра Нася Димитрова, която реализира 28 точки.

Инж. Данчо Лазаров: Всеки българин трябва да се гордее с организацията на Световното

Президентът на БФВ сподели, че италинаците са признали, че сме успели да ги изпреварим

В първия гейм нападателната мощ на българките донесе успеха с 25-18. Във втората част "лъвиците" доминираха, но в края след няколко успешни защити тайландките се закачиха и обърнаха резултата, спечелвайки с 25-22.

В третия гейм пролича смущение в играта на българките. Въпреки почивките взети от Иван Петков и призивите за спокойствие, те не намериха себе си и отстъпиха с 18-25.

Снимка 382836

Източник: fivb.org

Тайландките започнаха силно в четвъртия гейм и поведоха с 8-4. Последваха много силни минути на "лъвиците", които водени от Нася Димитрова и Гергана Димитрова мачкаха защитата на азиатките. В края двата отбора се захапаха, но силната блокада и атака на българките доведе до 25-22 и изравняване на геймовете.

В тайбрека тайландките поведоха в началото, но мощната игра на българките обърна резултата до 9-6. В края се играеше точка за точка. Изключителни спасявания на Жана Тодорова обезвериха азиатките и българките реализираха четвъртия мачпоинт за 197-17.

Снимка 382835

Иван Петков започна с: Нася Димитрова 28 т,, Гергана Димитрова 20 т,, Мирослава Паскова 19 т., Христина Русева 9 т., Лора Китипова 6т., Мария Каракашева 6т., и либеро -  Жана Тодорова. В третия сет Мира Тодорова 1т. зае мястото на капитанката  Христина Русева. На смяна за кратко влизаше и Петя Баракова.

Утре е последният мач на България в Япония срещу отбора на Азербайджан. От него ще стане ясно, на кое място ще завършат "лъвиците" в крайното класиране.