Българските волейболистки спечелиха последния си, девети мач от 18-то Световно първенство по волейбол в Япония. "Лъвиците" разгромиха състава на Азербейджан с 3-0 (25-19, 25-20, 25-20) и ще завършат на 11-то или на 13-то място в крайното класиране.

Италия и Сърбия се класираха за финалната шестица на Световното по волейбол

"Скуадра Адзура" победи Русия с 3-1, западните ни съседки се въползваха от двата гейма на Холандия срещу Бразилия

Христина Русева игра много силно в първия гейм, с който момичетата на Иван Петков бяха много концентрирани. Това доведе до безпроблемното 25-19.

Във втората част българският тайфун продължи и резултатът бързо набъбна на 14-4. Последва леко отпускане и азерките съкратиха застрашително разликата на 18-17. Българките се мобилизираха и бяха по-точни и затвориха гейма с 25-20.

Снимка 382979

Източник: fivb.org

В последната част волейболистките на Азербейджан започнаха по-добре, но при втората почивка българките обърнаха резултата за 16-14. В последните разигравания "лъвиците" удържаха преднината си и спечелиха с 25-20.

Мирослава Паскова завърши с 13 точки. Христина Русева добави 12 точки, а героинята от вчера Нася Димитрова заби 11 точки. Азерките успяха да спрат в този двубой Гергана Димитрова и я ограничиха до 8 точки. Разпределителката Лора Китипова направи цели 7 точки. Иван Петков не направи нито една смяна през целия двубой.

От играещия се в момента мач между Тайланд и Турция зависи мястото на българките в крайното класиране. При победа на Турция България ще завърши на 11-то място, а при успех на Тайланд на 13-то място.

Снимка 382982

България: Лора Китипова 7, Мирослава Паскова 13, Гергана Димитрова 8, Мария Каракашева 4, Нася Димитрова 11, Христина Русева 12 - Жана Тодорова-либеро
Старши треньор: Иван Петков

Азербейджан: Кристина Ягубова 3, Полина Рахимова 16, Наталия Мамадова 6, Одина Алиева 7, Олена Хасанова 7, Айнур Иманова 2 - Юлия Каримова-либеро (Шафагат Алишанова, Елисавета Самадова 5, Айшан Абдулазимова, Анастасия Гурбанова 2, Яна Азимова, Баяз Алиева-либеро)
Старши треньор: Фаиг Гараев