Българският национален отбор по волейбол допусна невероятен обрат в петия гейм в мача си срещу Сърбия и загуби с 2:3. Момчетата на Пламен Константинов водеха с 10-5, но загубиха концентрация, изпуснаха два мачбола и подариха победата на съперниците си.

НА ЖИВО: България - Сърбия 17-25, 25-23, 25-23, 21-25, 14-16

България - Сърбия 17-25, 25-23, 25-23, 21-25, 14-16

Срещата е четвърта от световната "Лига на нациите"

Българите започнаха относително добре в първия гейм и поведоха с 8-5 преди първото прекъсване. За съжаление сърбите се стегнаха много и започнаха да спират всички наши атаки. Това се отрази на резултата, който набъбна в тяхна полза. Частта беше спечелена с 25-17 от тях, като играта не предвещаваше нищо добро.

Във втория сет гостите бяха по-добри до второто прекъсване. Тогава Йосифов вкара хубави сервиси, а Учиков и Скримов се отпушиха в атака. Добрата защита и блок обърнаха резултата и в края геймът беше измъкнат след 25-23. Публиката в залата се събуди и също даде своя принос.

Снимка 359959

В третия гейм играта беше най-качествена. Скримов се развихри стана основния нападател на отбора. Сърбите бяха нервни, но се съпротивляваха. При последните разигравания се появиха нерви и в българските редици. Ас на Скримов донесе решителната брейк точка и България поведе с 2:1 гейма след 25-23.

Мачът отиваше към четирисетова победа. Сръбският треньор не бешe на себе си. Точките на българите бяха повече от атака, но и техните противници прекалено рискуваха на сервис и грешаха. При 10-8 тенденцията беше в наша полза.

Снимка 359961

Тогава нашите противници успяха да разгадаят нашите атаки. Скримов беше блокиран, а Учиков сбърка две атаки. Това даде предимство на сърбите. Те дръпнаха с 13-19 и 16-21. Последва импулс в играта на нашите и с хубави сервиси на Сеганов разликата стана само 1 точка - 20-21. Сърбите успяха да накъсат играта и лекичко затвориха частта с 25-21.

В тайбрека се случи нещо рядко срещано в мъжки мачове. Българите мачкаха своите съперници до 10-5. Там някъде те загубиха концентрация, смятайки, че мачът е приключил.

Мощни сервиси на Ивович не бяха посрещнати добре. Атаките или бяха организирани лошо, или спасени от гостите. Брейк точките намаляваха, но все пак се стигна до 2 мачбола при 14-12.

Снимка 359958

Последваха две грешки в атака на Валентин Братоев. След това два сервиса не бяха посрещнати добре и сърбите, невярващи, се прегръщаха като победители. Публиката в залата беше вцепенена.

България: Тодор Скримов 20 т., Николай Учиков 14 т., Светослав Гоцев 8 т., Виктор Йосифов 7 т., Валентин Братоев 6 т., Герги Сеганов, либеро - Теодор Салпаров. В игра влизаха за малко още: Розалин Пенев 1 т., Николай Пенчев и второто либеро - Владислав Иванов. Старши треньор: Пламен Константинов.

Снимка 359956

Сърбия: Дражен Лубурич 16 т., Марко Ивович 10 т., Сречко Лисинац 9 т., Урош Ковачевич 7 т., Петар Кршманович 7 т., Никола Йовович 2 т., либеро Никола Росич. В игра влизаха още: Александар Околич, Милан Катич и Иван Костич.