Бразилия победи в Русе Канада с 3-1 и завърза възела в група "C" на 19-то Световно първенство по волейбол за мъже. Селесао има загуба от Холандия и второ поражение щеше да компрометира сериозно шансовете на олимпийските шампиони за попадане във финалната шестица. Сега има тройна въртележка между Холандия, Канада и Бразилия. "Кленовите листа" днес ще играят с Франция и могат да се свлекат до четвърто място в групата.

Резултати от седмия ден на Световното първенство по волейбол в България и Италия за мъже,
Група "D" във Варна:
Куба - Пуерто Рико 3-1 (25-15, 22-25, 25-21, 25-17)
Полша - Иран 3-0 (25-21, 25-20, 25-20)

Класиране в група "D" нa Световното първенство по волейбол 2018

Срещите се играят във Варна

България може да спечели групата при чист успех срещу Полша с 3-0 или 3-1. При всички други резултати "лъвовете" ще са втори и ще пътуват до София за следващата фаза. Иран идва в София и ще има нов мач с българите и поляците. Ако нашите спечелят трите тима ще влезнат във втората фаза от практически еднакви позиции с по една загуба.

Група "B" в Русе:
Холандия - Египет 3-1 (25-18, 25-21, 25-23, 15-13)
Бразилия - Канада 3-1 (25-22, 19-25, 25-23, 25-18)

Група "А" във Флоренция (Италия):
Белгия - Доминикана 3-0 (25-18, 28-13, 25-17)
Аржентина - Словения 3-2 (25-18, 22-25, 27-29, 25-17, 15-13)
Аржентина измъкна драматична петгеймова победа срещу Словения, а което остана в битката. Днес "гаучосите ще спорят с Япония за последното място във втората фаза, което не е решено.

Група "C" в Бари (Италия):
Русия - Камерун 3-0 (25-16, 30-28, 25-15)
Австралия - Тунис 3-1 (16-25, 25-17, 25-19, 25-16)
Африканските отбори изиграха по един силен гейм, но показаха, че все още изостават от силните. Русия ще играе със Сърбия мач, след който един от големите фаворити ще има две загуби.