Турция в събота регистрира 1 459 нови случая на коронавирус, което представлява значителен скок нагоре от скорошния модел, според диаграма, публикувана в Twitter от здравния министър Фахреттин Кджча.

Общият брой на случаите достигна 176 677 с днешните случаи, докато броя на смъртните случаи се увеличи с 14 до 4 792, сочи графиката.

Над 150 000 души са излекувани.

Турция възобновява полетите до България от 10 юни

Турция възобновява полетите до България от 10 юни

Това обяви турският министър на транспорта

Турция досега е провела повече от 2,5 милиона тестове.

"Увеличението на броя е предупреждение към онези, които не се съобразяват с мерките", написа в "Туитър" Коджа и добави, че това ще засегне скоро цялото население.

Броят на пациентите, които са в интензивни отделения на болниците, също е увеличен с 20 на 684 през последните 24 часа.

В началото на юни, Турция отвори ресторантите, кафенетата и големия пазар "Капалъ Чарши" в Истанбул, докато правителството разхлабва ограниченията в борбата с коронавириса.

Властите също отвориха парковете, плажовете, библиотеките и музеите, а милиони държавни служители се върнаха по работните си места.