Най-малко 22 бунтовници загинаха по време на сблъсъци между въоръжени сили и бунтовнически дейци на Тамилските тигри, информира АП.
Инцидентът е станал близо границата, разделяща правителствените територии от областите, населявани от бунтовници на Тамилските тигри.
По време на сблъсъка, който е станал на територията на контролно-пропусквателния пункт Омантхай, войските са използвали минохвъргачен и артилерийски огън.
„Жертвите може и да са повече, но според последната информация броят им е 20.", заяви бунтовническият говорител.
Той опроверга твърдението, че вината за породения сблъсък е на бунтовниците. Според него бойците са били нападнати от въоръжените войски на територията на джунглата.
Все още няма официална информация по случая.
Напрежението в района Омантхай силно се увеличи през последната седмица, след като при бунтовнически огън загина правителствен войник, а други четирима бяха ранени.
От своя страна войските също отвърнаха на огъня.