Бивш израелски шпионин заяви, че ако той е бил иранец, щял „много да се притеснява" от думите на Израел за възможна атака срещу ядрените съоръжения на Иран, съобщава АП.
Ипхраим Халеви изтъкна, че следващите 12 седмици ще бъдат „много критични", относно израелското решение дали да се атакува Иран. Той заяви по Радио Израел, че ако иранците „продължат да играят тяхната си игра" по време на ядрените разговори със световните сили, то те подценяват решимостта на Израел.
По думите му иранците не трябва да се заблуждават, че имат постоянен имунитет на тези разговори.
Вчера американският Държавен секретар на отбраната Леон Панета посети Израел, където разговаря с израелския си колега Ехуд Барак и премиера на страната Бенямин Нетаняху.
Докато Панета заяви, че всички опции са на масата, дори и военен удар срещу Иран, но все пак трябва да се използват всички дипломатически средства, то израелското позиция е за натиск срещу Иран, тъй като мирните средства не повлиявали на иранското правителство да прекрати атомната програма за създаване на оръжие за масово унищожение.
Бенямин Нетаняху по-рано през седмицата заяви, че Израел все още не е решил дали да удари Иран.
Алла Пугачова
на 02.08.2012 в 17:27:21 #7И тогава Иранските ракети ще срутят жалкия Насраел.
pusi
на 02.08.2012 в 17:23:01 #6Измикярите от Исраел нямат никакъв шанс без подкрепата на братята от САЩ,без тях са една О
sofeto
на 02.08.2012 в 16:52:36 #5Ако бях иранец много щях да се страхувам, обяви израелски екс шпионин ............................. ако сащ не ги подкрепяше, евреите щеше да са на изчезване
Civic Mundi
на 02.08.2012 в 16:42:27 #4Няма бивш шпионин, както няма бивша .....
unascribed
на 02.08.2012 в 16:18:09 #3Всички се страхуват от убийците на деца, не само иранците.
dk
на 02.08.2012 в 16:16:32 #2Ще ударят и ще получат несиметричен отговор.
alastis
на 02.08.2012 в 15:30:24 #1Нямат срам юдейте