Единият от двамата задържани предполагаеми терористи във Франция е бил издирван и от белгийските власти, съобщи федералната прокуратура на Белгия, цитирана от Ройтерс.

Предотвратиха терор във Франция преди президентския вот

Предотвратиха терор във Франция преди президентския вот

Радикализираните момчета са родени през 1987 г. и 1993 г.

Припомняме, вчера френските власти съобщиха, че са задържали двама души в Марсилия, които са планирали нападение преди първия тур на президентските избори във Франция на 23 април.

23-годишният Клемент Бау е единият от задържаните в неделя. Френските власти вярват, че 23-годишният е планирал нападение.

"Клемент Б. е издирван за разпит. Обаче няма никаква следа от него в Белгия от края на 2015 г.", отбеляза белгийският федерален прокурор.

Според прокурора Белгия си е сътрудничила с френските власти за залавянето на Бау. Не се съобщава за какво е издирван в Белгия.