Министърът на отбраната на Обединеното кралство Бен Уолъс подчерта в петък, говорейки на панел на Мюнхенската конференция по сигурността, че е важно постоянно да се демонстрира надеждно ядрено възпиране.
Уолъс обясни, че НАТО трябва винаги да показва готовността си "във военната гледна точка", независимо дали е "конвенционална или ядрена", да отговори на всякакви заплахи, идващи от Русия.
Независимо от това, в "действителните способности, трябва очевидно да накараме противника да гадае до каква степен сме способни всеки ден", отбеляза британският служител.
Той настоя, че Русия най-вероятно има "най-големия арсенал от ядрени оръжия на Земята по размер" и поради тази причина поддържането на това възпиране е от изключителна важност.
Уолъс повтори, че ако Москва посегне към ядрени оръжия, отговорът ще бъде "много тежък".
linkaln
на 17.02.2023 в 21:08:09 #1Ядренатна триада на БРИКС и ШОС трябва да се унищожи ощеи в първия час, следващите 100 часа конвенционалните войски и въоъръжения, следваща седмица целия им военно промишлен комплекс, след месец всичките им индустрии и икономика а до година дори и последния им човек който ги населява и съответно самата държава и всякакъв потенциал , непосилна задача за световен жандарм към световние орки но въпросът е глобалното оцеляване на демокрациите и светът като цяло а в последствиие самия след военен живот, дълготраайната широкомащабна глобална война срещу Ориента наближава зелия ресурс на планетата трябва да се впрегне за унищожение на злото