Евроскептикът Найджъл Фараж използва атаката в Лондон като причина, за да оправдае опитите на американския президент Доналд Тръмп да блокира граждани от няколко мюсюлмански държави, съобщава "Гардиън".
Пред "Фокс нюз" бившият лидер на Партията за независимост на Великобритания обвини политиците, които подкрепят мултикултурализма и безконтролната имиграция от Близкия изток, че са "създали тероризма".
Според него атаката в Лондон е основателна причина американските граждани да спрат да протестират срещу визовата забрана на Тръмп, макар че британският премиер Тереза Мей обяви, че нападателят в британската столица е гражданин на Великобритания.
Допуснахме ужасни грешки в тази страна и наистина започна с избирането на Тони Блеър през 1997 г., който заяви, че иска да изгради мултикултурна Великобритания, изтъкна Фараж.
Неговото правителство дори обяви, че ще изпратят хора да търсят имигранти от целия свят да дойдат във Великобритания. Знаете ли какво? Мисля, че нито един от тях не е проверен. Проблемът с мултикултурализма е, че води до разделение на обществата, добави той.
Съжалявам да го кажа, но ние имаме пета колона, която живее в тези европейски страни (...) Честно, ако отворите вратата за безконтролна имиграция от държави от Близкия изток, вие създавате тероризъм, предупреди той.
chafeto
на 23.03.2017 в 22:59:49 #4Justice, ако нещата в ЕС не бяха започнали да се сго*нясват поради дълго игнорираните и замазвани проблеми, то нито Фараж, нито Джонсън биха могли да окажат осезаем негативен ефект върху него. Няколко плямпащи човека не биха могли могли да подкопаят един такъв мащабен проект, ако като цяло нещата в него си бяха в ред. Те просто щяха да си стоят в ъгъла и да си викат от там.Искам да кажа, че Фараж и Джонсън не са причина, а следствие. Както Льо Пен, Вилдерс и т.н.
Justice for ALL
на 23.03.2017 в 22:16:46 #3Фараж беше един голям смешко, който никого не вземаше насериозно. Уви, хората около него и бившия кмет Борис Джонсън успяха да мобилизират анти ЕС агитката и да докарат доста сериозни проблеми за британския бизнес. Уви, нищо не е толкова важно, колкото да придобиеш власт
chafeto
на 23.03.2017 в 22:05:03 #2Кастело Белведере на 23.03.2017 в 18:13:41 #2 Разнообразието е пълноводна река, изолационизмът и еднообразието пресушават. Ама иди го обяснявай на люде, неизлизали от двора си, вярващи на тиливизиата, за които носът им е център на света. __________________________________________________________________________________________ Напълно съм съгласен с теб за разнообразието и неговите предимства, примери за това има много. Но когато се опиташ да събереш на едно място две диаметрални противоположности... На практика тук няма "мулти" модел, бих го нарекъл по-скоро "би". От една страна имаш една прекалено отворена и толерантна култура, от друга имаш една изключително нетолерантна, свикнала да си налага ценностите агресивно. Т.е., нашия начин на живот за тях е неприемлив. Значи смесваш две такива култури и правиш постоянни компромиси с едната за сметка на другата. При това положение, сблъсъкът е неизбежен. Преди време, хазаинът ми в Лондон беше иракчанин, сунит. Направих грешката за малко да работя за него и така, прекарвайки няколко месеца в предимно арабска среда, разбрах какво е отношението им към нас. Разнообразие, ОК. Но когато проявиш слабост с една агресивна култура, това може да ти коства много, да не кажа всичко. Нагледен пример са арабските гета в европейските градове, които са си ислямски анклави и където на практика разнообразието го няма, там си важат техните правила, повярвай ми!
Кастело Белведере
на 23.03.2017 в 18:13:41 #1Разнообразието е пълноводна река, изолационизмът и еднообразието пресушават. Ама иди го обяснявай на люде, неизлизали от двора си, вярващи на тиливизиата, за които носът им е център на света.