0:1 завърши мачът между националните отбори на Германия и Испания на стадион "Ернст Хапел" във Виена.
Националният отбор на Испания за втори път стана европейски шампион, завоювайки почетната титла след 44-годишно прекъсване.
Испания поведе в 33-тата минута, когато Фернандо Торес вкара гол на германския вратар Йенс Леман. Той бе обявен и за най-добрия играч на мача.
При изключително динамична игра съдията Роберто Розети показа жълти картони на Михаел Балак заради сблъсък с Пуйол и на Икер Касияс заради оспорване на решение на италианския рефер.
USD
CHF
GBP
PrOxY
на 29.06.2008 в 21:46:03 #1Честито на Испания заслужаваха си победата