Шефът на Пентагона Джеймс Матис обвини руския президент Владимир Путин, че вреди на международния ред и потвърди, че ангажиментът на САЩ към НАТО остава непоколебим, информира АФП.
Пред студенти в Германия по повод 70 г. от плана "Маршал" за възстановяване на Европа след Втората световна война Матис поясни, че Русия е избрала да заплашва "сигурния и мирен" следвоенен ред.
Лидерът на руския народ прави бели извън руските граници, които няма да възстановят благосъстоянието им или да съживят надеждата им, каза той, имайки предвид украинския конфликт и намесата на Москва на президентските избори в САЩ.
Откакто пое военното министерство на САЩ, Матис посещава Европа за четвърти път.
Според него САЩ и Тръмп трябва да бъдат съдени по делата им.
Той подчерта, че САЩ ще продължат да подкрепят присъствието на НАТО в Източна Европа.
58eng
на 28.06.2017 в 23:35:39 #10Така си мислиш ти
bistra-pencheva
на 28.06.2017 в 23:23:27 #9Наистина американците никой не ги отразяват и могат да си вият колкото си искат! Но да не се месят в политиката на Путин!
58eng
на 28.06.2017 в 22:53:22 #8Mногэ "умно" маце
58eng
на 28.06.2017 в 20:11:10 #7Крим, Донбас,Афган,,Ангола, Садам, Сирия...
peter-h
на 28.06.2017 в 17:29:07 #6Джеймс Матис Shtom revesh znachi e na dobro......problema za vsichki e ako si dovolen . Vie i taka nepokazahte tvardo dokazatelstva za namesata ot rusnacite ? Obiknovennia Amerikanec go klatiat po sashtia nachin kakto v bulgaria Bulgarskia Grajdanin s razlikata che v bulgaria vsichko e na privarshvane Darjavata Sashto. Джеймс Матис ama haide nenamesvai vtorata svetovna v dnesnia red vie ot 25 godini si virite zadnicite na Balkanite i kolko bazi imate ?
58eng
на 28.06.2017 в 17:21:29 #5hmmm- A доклад от Иимперията на злото кога? И те не са Сиромах Лазар
chafeto
на 28.06.2017 в 16:25:10 #4Наглостта и безочието на американците преминава всякакви граници. На мен ми прилична на акт на безсилие, но тези трябва по някакъв начин да бъдат обезсилени колкото се може по-скоро, защото ако изс*рат поредното ла*но в Бл. Изток, ще го ядем и ние в Европа. То ние вече гоя ядем, ама това вече ще ни приседне. Аз и до ден днешен не мога да проумея как Саркози се включи в инициативата на САЩ за разрушаване на Либия, при положение, че много добре знаеше как ефектът ще се усети най-силно именно във Франция. Явно населението на в Европа масово е дрогирано и с разкапани мозъци.
Kopp
на 28.06.2017 в 16:00:29 #3Бели? Или бели мечки? СмЕх!
Кастело Белведере
на 28.06.2017 в 15:43:05 #2...Правели бели извън руските граници, които няма да възстановят благосъстоянието им или да съживят надеждата им. Ми че нищо не са разбрали знаЧи от евразийската народопсихилогия. У нас му викат : "не искам аз да съм добре, а съседа да е зле".
hmmm
на 28.06.2017 в 14:57:29 #1Окълцаният пентаграм първо да даде доклад за цветните си революции, а не да скимти че не може да бъде световен жандарм, защото всеки има право на позиция. Многополюсният свят е факт, независимо колко лъжи и обвинения ще изсипят.