От Световната здравна организация заявиха, че не всички, които са преболедували инфекцията с новия коронавирус, имат антитела, с които да се преборят с евентуално повторно заразяване, и се пораждат опасения, че пациентите може да не развиват имунитет, след като оздравеят от COVID-19, предаде CNBC.
"По отношение на възстановяването и повторното инфектиране, смятам, че нямаме отговори. Това е неизвестно." - посочи д-р Майк Райън, изпълнителен директор на програмата за извънредни ситуации на СЗО, на пресконференция в централата на организацията в Женева.
Предварително проучване върху пациенти в Шанай е установило, че при някои от тях не се установява имунна реакция с антитела, докато при други тя е много силна, коментира д-р Мария ван Керкхове, водещ учен по COVID-19 в СЗО.
"Отделен въпрос е дали пациентите, които са показали силна реакция с антитела, са имунизирани срещу повторно заразяване", допълни тя.
Д-р Райън отбеляза, че има въпроси по това дали вирусът може да се активира отново, след като пациентът се е възстановил и тестовете му за Covid-19 са отрицателни.
"Има много причини, поради които можем да видим реактивиране на инфекцията - същата инфекция или с друг инфекциозен агент", каза още той.
По думите му, като цяло има много случаи на вирусна инфекция, при които някой не е изчистил напълно вируса от организма си. Някои пациенти може да изчистят основната инфекция, но да развият вторична бактериална инфекция.
psp_11
на 14.04.2020 в 15:24:52 #6Така се натоварва и без това не работещата здравна система.. Демек преливане от пусто в празно..
Опако
на 14.04.2020 в 14:49:29 #5Хм, не мисля, че това се прави с цел да се наплашат хората. Това е стандартна практика на предпазливост, даже добре форматирана научна позиция, когато сме изправени пред нещо неизвестно досега. Отговорността от невярно подадена информация, принуждава членовете на СЗО да бъдат предпазливи. Не мисля, че някой иска да се отърве от възрасните. Населението ще продължава да увеличава продължителността на живота си и ще се удължава периодът на работоспособност. Така ще се компенсира тежестта върху пенсионните фондове.
nsmilitia
на 14.04.2020 в 13:44:02 #4Тези от СЗО са супер неадекватни.
psp_11
на 14.04.2020 в 12:56:56 #3"Отделен въпрос е дали пациентите, които са показали силна реакция с антитела, са имунизирани срещу повторно заразяване", допълни тя. === Интересно с какво са имунизирани срещу повторно заразяваме?!!?!?!?!?!?!? Или превода ви е неверен (дайте линк) Или и онези са гледали бТВ или Нова?
draci
на 14.04.2020 в 10:20:44 #2След първите две изречения ми стана смешно като си представих какви ще са коментарите... МА ЗАЩО НИ ПЛАШИТЕ ПАК
Като оная птица, дето като види опасност си заравя главата в пясъка и мисли, че лошия не я вижда
bg_doktor
на 14.04.2020 в 08:36:30 #1СЗО трябва да получи групов Нобелова премия за откритото първо заразно заболяване, при което не се развива имунитет...какво тук значат някакви предишни познания за различни индивидуални срокове на развитие на имунитета...или данните за несигурност на тестовете... Важното е да се произвеждат маски, лекарства, тестове... И НАЙ-ВЕЧЕ СТРАХ...!!!