Жителите на Херсон отказват да приемат хуманитарната руска помощ, която е стоварена в центъра на града.
Един от най-пострадалите и атакувани украински градове вече от дни е под тотална блокада и хуманитарната криза се изостря. УНИАН съобщават, че руснаците са отказали "зелен коридор" за доставка на хуманитарна помощ за жителите на Херсон.
Пристанищният град на Черно море с близо 300 000 жители на няколко пъти бе обявяван от руските военни за превзет, но след това се оказваше, че боевете по улиците продължават. От вчера са в сила и условията, наложени от руската армия: комендантски час от 20:00 до 6:00 часа, разрешение за влизане в града единствено за доставки на храна и лекарства, пешеходците се движат най-много по двама. Контролни пунктове има разположени в целия град.
Серхий Павлюк разказва това в профила си във Facebook и показва няколко камиона, паркирани в близост до административните сгради. Както уточнява Павлюк, в камионите окупаторите са докарали своята "помощ".
Тежки боеве продължават и край Мариупол, съобщава "Укринформ"
Украинците заявяват, че е важно всички да разберат, че Мариупол не може да бъде загубен, защото е последната крепост на Украйна в района на Азовско море, а и последната пречка за сухопътен коридор между Русия и Крим.
Също така в целия Киевски регион е удължена мярката на полицейския час. Ограничението ще бъде в сила от 20:00 до 7:00 ч. на 4 и 5 март.
Областният управител на Киев Алексей Кулеба призовава жителите на региона да не излизат по улиците и да не посещават други обществени места. Човек може да се придвижва
boian-stanchev
на 05.03.2022 в 07:20:33 #8Дръжте ги гладни 1 седмица и после да целуват руското знаме ако искат да ядат. Тия са по-откачени от македонците и сърбите на куп. Децата им умират като кучета те викат слава украйна, изроди.
afd-afd
на 05.03.2022 в 00:31:53 #7Хуйкраинците са много мръсна нация по зле и от евреите.
nsmilitia
на 04.03.2022 в 23:50:45 #6Да ги дадат на собствените си войничета, че умряха от глад и почнаха да кокошкарстват.
maria-ivanova
на 04.03.2022 в 20:20:25 #5Бат Наско, насила хубост не става. Ако над главите им падат снаряди и загиват близките им, няма да им е до ядене и пиене. Жалко за хората... независимо от коя страна са.
Obektiven_29
на 04.03.2022 в 19:46:13 #4да стоят гладни ...
Obektiven_29
на 04.03.2022 в 19:45:51 #3Ами да сиоят гладни, или да чакат помощ от България
alabala654
на 04.03.2022 в 18:55:24 #2Наистина преклон пред този Народ! Влезнаха в историята с героизма и единството си. Де и ние да можехме да сме така единни.
ISIS
на 04.03.2022 в 18:21:57 #1Настанко, това е реазлика между човек обичащт родината си като пример - Левски и продажно копеле като тебе, дето и майка си ще продаде за един кремълски среберник. Преклон пре Геройството, Храброста и Честа на Украйнският Народ. Да този Народ трябва да се пише с голяма буква