Арда загуби от Царско село на "Лаута" в последния мач от 15-ия кръг на българския шампионат.

Кърджалийци нямаха нито един успех в последните си три мача, което извади тима от Топ 6. В дербито на новаците момчетата на Стамен Белчев гонеха задължителна победа, но не успяха да я постигнат.

Нещо повече, тимът не завоюва нито пункт в срещата, записвайки неприятно поражение с 0:2.

Точен за победителите на два пъти в двубоя беше най-добрият футболист на терена Родни Антуи. Той се разписа след индивидуални действия, оставили без аргументи състезателите на съперника.

Снимка 446272

Спас Делев, който отсъства около месец от терените поради контузия, се завърна в отбора на "сините", но не впечатли с изявите си.

Снимка 440733

Михаил Александров все още тренира по индивидуална програма и не е на разположение на Стамен Белчев.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Арда - Царско село 0:2, втори гол на Антуи!

Спас Делев се завръща за "сините"

Първото полувреме премина при натиск на символичните домакини и непрестанно организиране на атаки от тяхна страна. Рядко се случваше обаче положенията пред стража на Царско село да са стопроцентови.

Лозев определено бе най-активният състезател на кърджалийци, като непрекъснато тормозеше бранителите по десния фланг от нападението на своя тим.

Центриранията на играча на Арда нерядко водеха до продължителни разбърквания в полето на опонента, но все така - без много опасен удар към вратата.

От другата страна на игрището акциите на Царско село не бяха многобройни, но за сметка на това изглеждаха по-ефективни.

Царско село разби Сливнишки герой в учебна игра

Срещата завърши 7:0

Христов и най-вече Антуи направиха срещата безкрайно неприятна за бранителите на съперника, като двойните подавания между бившия футболист на Левски и Реян Даскалов бяха осъществявани с изключителна скорост и защитниците нямаха време да реагират подобаващо.

Антуи пък правеше всяко свое отиграване значително за състава си, като разпределяше подаванията в предни позиции.

В един игрови епизод той стигна и до възможност за изстрел, но не намери добре топката и Караджов спаси. Така или иначе до почивката голове не бяха реализирани.

След паузата гостите вдигнаха оборотите и заслужено се добраха до отбелязването на две попадения.

Те бяха вкарани от най-добрия футболист на терена Родни Антуи. За пореден двубой той бе силната фигура в отбора на столичани и им гарантира трите точки.

Снимка 448872

Шест минути след подновяването на играта Антуи получи добро подаване и на скорост преодоля двама бранители, преди да стреля силно към вратата, без да оставя шансове на Караджов да избие.

В 64-ата минута Антуи получи подаване от много голямо разстояние, овладя с лекота, финтира бранителя пред себе си, след това отказа и Рандал и с мощен удар по диагонала направи резултата 2:0 в ползва на своя състав.

Снимка 448884

Стамен Белчев реагира мигновено, като извърши редица промени, пускайки в игра Спас Делев и Радослав Василев.

Възможност се откри само пред първия от двамата играчи, но той не успя да стреля точно.

Антон Карачанаков в състава на съперника пък получи травма и бе принудително заменен.

Снимка 444968

Промяна в резултата до края на мача нямаше и така Арда не успя да влезе в Топ 6 на класирането, което щеше да се случи при победа на отбора.

Царско село се изкачи до 9-ата позиция и вече е по-далеч от зоната със застрашените от изпадане отбори.