Отборите на Левски и ЦСКА се изправят един срещу друг в дерби №1 на българския футбол. Сблъсъкът е от още по-голямо значение за грандовете, тъй като поредната грешка на Лудогорец, им дава безпрецедентен шанс да се върнат в битката за шампионската титла.
В момента разликата между "червени" и "сини" е три точки, а предишният мач между тях завърши с победа за вековниците, когато Витаутас Черниаускас си отбеляза злощастен автогол.
Съперничеството ще бъде белязано от студено време и тежък терен. От символичните домакини обаче обещаха, че всичко свързано със съоръжението ще бъде на ниво. Отоплението на "Васил Левски" е пуснато още от сряда, като това е струвало на левскарите около 10 000 лева, твърдят колегите от "Спортал".
анкета
ТОПСПОРТ ВИ пита: Кой ще спечели дербито между Левски и ЦСКА?
Победата ще бъде за Левски. 42.9%
Предричам успех за ЦСКА. 48.0%
Очаквам равенство между двата столични гранда. 7.4%
Този двубой не ме интересува. Мисля само за Юнайтед – Ливърпул. 1.7%
Големият проблем в лагера на Левски е свързан с контузията на Валери Божинов, за който ТОПСПОРТ първи Ви съобщи, че ще отсъства от терените за повече от месец. Аут за мача е и опитният Живко Миланов, който все още не може да се възстанови от травмата си в прасеца. Така единствената алтернатива за някой измежду двамата крайни бранители Цветкович и Горанов, остава французинът Луи Нганиони. Георги Дерменджиев пък включи в групата младите Илия Юруков и Станислав Иванов.
Източник: LAP.bg
От ЦСКА, в лицето на Любослав Пенев, решиха да изместят фокуса на дербито към главния съдия - Владимир Вълков. Според Ел Голеадор, въпросният не е готов да ръководи толкова отговорна среща и ще бъде даден в "жертва" срещу отговорен пост в БФС. Наставникът на "армейците" има съмнения и спрямо съдийския наблюдател - Георги Йорданов, който според него работел като главен счетоводител в хлебозавод, в който акционер е Борислав Михайлов.
Чисто футболно, ситуацията в ЦСКА е доста тежка. Грандът остана без ляв бек за дербито, след като с травми са Жеферсон или Ангел Лясков. Така тази отговорна роля ще трябва да бъде изпълнявана от някой измежду Стойчо Атанасов, Иван Турицов и Жанио Бикел. Позитивна за символичните гости все пак е новината с възстановяването на Енрике Рафаел и моментната добра форма на Едвин Джеси.
Източник: LAP.bg
Полицията пък е предприела всички необходими мерки за охрана на обществения ред и безопасност на движението в столицата преди, по време и след провеждането на футболната среща. 21 от феновете на двата тима пък имат наложена съдебна забрана за посещаване на спортни мероприятия. Забранени са шествията и на агитките.
Главен съдия на отговорното дерби, както вече споменахме, е Владимир Вълков. Негови помощници ще бъдат Мартин Маргаритов и Йордан Петров. Делегат на БФС е Александър Редовски, а работата на реферите ще следи Георги Йорданов.

USD
CHF
GBP
aleksandar-tsolov
на 24.02.2019 в 12:36:28 #172Един от мачовете с най смешно съдийство които съм гледал.Реално Сватбата-Фоткин съдийства мача от тъчлинията.Невероятно миризлино насиране от отрепката Сталев...пълен цирк
09.09.16
на 24.02.2019 в 12:36:22 #171Баси селският мач
Red Scorpion
на 24.02.2019 в 12:35:49 #170Педалчо в черни дрешки - умри
09.09.16
на 24.02.2019 в 12:35:41 #169Баси селският
Akademik
на 24.02.2019 в 12:34:47 #168няколко автобуса от Ловеч били пристигнали за мача
Xa-x@v
на 24.02.2019 в 12:32:46 #16709.09.16
на 24.02.2019 в 12:32:38 #166Не го бавиме, забързваме го
09.09.16
на 24.02.2019 в 12:30:09 #165Енрике къв гърбав негър е
Loki
на 24.02.2019 в 12:29:04 #164говедата пак са с бял мустак от спермата на съдията
09.09.16
на 24.02.2019 в 12:27:08 #163Марияни да центрира на Стиви пи
EVENK
на 24.02.2019 в 12:26:43 #162Кво има да гледаш? Футболисти - циркаджии, съдии - циркаджии. По - добре иди гледай цирк "Балкански".
EVENK
на 24.02.2019 в 12:24:36 #161А бе честно казано и аз не знам.
Akademik
на 24.02.2019 в 12:23:49 #16009.09.16
на 24.02.2019 в 12:23:16 #159Чорбалански как се е изнервил май ще бие още една глава на турчов
asista
на 24.02.2019 в 12:23:00 #158Скоро ще се говори за едно име - Александър Чеферин. Жалко за синьото ЦСКА и благодарности към Спас Русев.
EVENK
на 24.02.2019 в 12:21:03 #157Пиргосе, питах нещо, а и зъболекаря кажи.
09.09.16
на 24.02.2019 в 12:20:55 #156Тъпите ребрандирани негри сега се хващат за лицето за щяло и нещяло. Тъпи негри
atzo13
на 24.02.2019 в 12:19:26 #155Бушон.
atzo13
на 24.02.2019 в 12:18:36 #154Съдията се насра съвсем...
Akademik
на 24.02.2019 в 12:17:28 #153някой от цска — София да припява на тъжният и обезнадежден “коментатор”
ВЕЛИКИЯТ ЛЕВСКИ ВЕКОВЕН(и от Уефа знаят
)