Отборите на Левски и ЦСКА се изправят един срещу друг в дерби №1 на българския футбол. Сблъсъкът е от още по-голямо значение за грандовете, тъй като поредната грешка на Лудогорец, им дава безпрецедентен шанс да се върнат в битката за шампионската титла.
В момента разликата между "червени" и "сини" е три точки, а предишният мач между тях завърши с победа за вековниците, когато Витаутас Черниаускас си отбеляза злощастен автогол.
Съперничеството ще бъде белязано от студено време и тежък терен. От символичните домакини обаче обещаха, че всичко свързано със съоръжението ще бъде на ниво. Отоплението на "Васил Левски" е пуснато още от сряда, като това е струвало на левскарите около 10 000 лева, твърдят колегите от "Спортал".
анкета
ТОПСПОРТ ВИ пита: Кой ще спечели дербито между Левски и ЦСКА?
Победата ще бъде за Левски. 42.9%
Предричам успех за ЦСКА. 48.0%
Очаквам равенство между двата столични гранда. 7.4%
Този двубой не ме интересува. Мисля само за Юнайтед – Ливърпул. 1.7%
Големият проблем в лагера на Левски е свързан с контузията на Валери Божинов, за който ТОПСПОРТ първи Ви съобщи, че ще отсъства от терените за повече от месец. Аут за мача е и опитният Живко Миланов, който все още не може да се възстанови от травмата си в прасеца. Така единствената алтернатива за някой измежду двамата крайни бранители Цветкович и Горанов, остава французинът Луи Нганиони. Георги Дерменджиев пък включи в групата младите Илия Юруков и Станислав Иванов.
Източник: LAP.bg
От ЦСКА, в лицето на Любослав Пенев, решиха да изместят фокуса на дербито към главния съдия - Владимир Вълков. Според Ел Голеадор, въпросният не е готов да ръководи толкова отговорна среща и ще бъде даден в "жертва" срещу отговорен пост в БФС. Наставникът на "армейците" има съмнения и спрямо съдийския наблюдател - Георги Йорданов, който според него работел като главен счетоводител в хлебозавод, в който акционер е Борислав Михайлов.
Чисто футболно, ситуацията в ЦСКА е доста тежка. Грандът остана без ляв бек за дербито, след като с травми са Жеферсон или Ангел Лясков. Така тази отговорна роля ще трябва да бъде изпълнявана от някой измежду Стойчо Атанасов, Иван Турицов и Жанио Бикел. Позитивна за символичните гости все пак е новината с възстановяването на Енрике Рафаел и моментната добра форма на Едвин Джеси.
Източник: LAP.bg
Полицията пък е предприела всички необходими мерки за охрана на обществения ред и безопасност на движението в столицата преди, по време и след провеждането на футболната среща. 21 от феновете на двата тима пък имат наложена съдебна забрана за посещаване на спортни мероприятия. Забранени са шествията и на агитките.
Главен съдия на отговорното дерби, както вече споменахме, е Владимир Вълков. Негови помощници ще бъдат Мартин Маргаритов и Йордан Петров. Делегат на БФС е Александър Редовски, а работата на реферите ще следи Георги Йорданов.

USD
CHF
GBP
BG FEN
на 24.02.2019 в 11:49:20 #92Ха ха ха - е няма такъв смях. За втори пореден път Литекс си отбеляза автогол. Иначе, червеният картон беше пресилен, признавам си че от повтореният не видях чак толкова сериозен удар по Горанов.
Аlex
на 24.02.2019 в 11:49:17 #91EVENK
на 24.02.2019 в 11:48:57 #90Класика в жанра! Първо Горанов се опита да му събуе шортите в наказателното поле, после край тъча го поопипа в шортите и резултата е логичен.
TylerDurden
на 24.02.2019 в 11:48:32 #89На тоя Перейра съдията като му спести червения картон всъщност ни направи голяма услуга
09.09.16
на 24.02.2019 в 11:48:05 #88Rebeltor
на 24.02.2019 в 11:47:57 #87Рулз, Имате доста добри играчи като индивидуалности, жалко че няма кой да изкара най-доброто от тях и да ги нареди (нямата Солскяер
)
А Цветкович е посредствен играч, обаче със страхотно центриране, но много непостоянен...
Финтът на Едвин Ждеси в 40-тата минута - отдавна не бях виждал в БГ първенството такова майсторство, но дали не беше случаен...
Опаа, червен картон - всичко върви по план
Опааа, автогол - всичко върви по план x 2
любо пенев
на 24.02.2019 в 11:47:55 #86Хахаха-не е истина какви играчи купуваме
Legolas
на 24.02.2019 в 11:47:26 #85Перейра
BG FEN
на 24.02.2019 в 11:47:09 #84YESSSSSSSSSS!!!!!!
TylerDurden
на 24.02.2019 в 11:47:02 #83Хахаххаххаххахахаххаа няма такъв гол
Legolas
на 24.02.2019 в 11:46:55 #82Komap
на 24.02.2019 в 11:46:35 #81Страшно жалка картинка! Честито на БФС и правилния отбор!
asista
на 24.02.2019 в 11:46:33 #80Ужас...И ловешкото и подуянското ЦСКА са пълна ТРАГЕДИЯ с главни букви.Мъчение за идиотите по трибуните.
TylerDurden
на 24.02.2019 в 11:46:25 #79След като преди това им спести един червен и два жълти картони.. съдията най накрая им вдигна картон и отново си измисли такъв срещу Левски
любо пенев
на 24.02.2019 в 11:45:52 #78Аз лично подобен червен картон не съм виждал през живота си.
любо пенев
на 24.02.2019 в 11:44:41 #77Говеда,жалки сте!
atzo13
на 24.02.2019 в 11:44:34 #76Е тва е...прав си беше Любо...
TylerDurden
на 24.02.2019 в 11:44:13 #75Тоя тъпак защо даде жълт картон на Горанов ве...
Xa-x@v
на 24.02.2019 в 11:43:34 #74Такъв махленски футбол в такова дерби преди 20 години беше немислимо.Ако някой ми беше казал,че ще падне толкова нивото,щях да му се изсмея.Пълна трагедия сме.
любо пенев
на 24.02.2019 в 11:42:35 #73Чиста дузпа срещу Джеси