Локомотив (Пд) победи ЦСКА в голямото дерби на кръга в Първа лига. Двата тима направиха повторение на финала за Купата на България преди няколко месеца, който тогава бе спечелен от "смърфовете" след изпълнение на дузпи.

Днес отново успехът бе за пловдивчани, като те спечелиха с 2:1.

Точни за победителите бяха Цветанов и Матей, който си вкара автогол. За ЦСКА се разписа Тиаго.

През този сезон именно тези състави са и най-голямата конкуренция на Лудогорец за шампионската титла на страната.

ЦСКА нямаше загуба след първите шест кръга.

Снимка 498051

През седмицата между двата лагера прехвърчаха искри. От "Армията" поискаха мачът да бъде отложен заради важното гостуване на Базел в Лига Европа, но от ръководството на "смърфовете" отказаха.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Локомотив (Пд) - ЦСКА, на живо

Локомотив (Пловдив) - ЦСКА 2:1, гол на Тиаго!

Стамен Белчев залага на най-доброто срещу актуалния носител на Купата

Срещата започна с известно напрежение по трибуните, между агитките на двата тима. Все пак, след адекватната намеса на органите на реда намеците за създаване на неприятности бяха потушени.

В 6-ата минута включване на Алмейда в предни позиции изненада неприятно защитата на столичани и само късметът спаси ЦСКА от удар във вратата, след като кълбото се отби в тялото на бранител.

Снимка 498055

Последваха няколко опита на "червените" да стигнат до нещо по-съществено. Основно тези старания на тима се състояха в скоростни пробиви на Кейта и епизодични включвания на Тиаго.

Напрежението се покачи сериозно до средата на полувремето, като грубите фаулове, а съответно и официалните предупреждения, не закъсняха.

В 28-ата минута домакините претендираха, че Матей е играл с ръка в наказателното поле. Повторенията показаха, че това е така, но действията на състезателя са неволни. И все пак, игра с ръка бе налична.

В 32-ата минута Парвиз Умарбаев центрира, Матей се опита да изчисти с глава, но вместо това прати топката директно в мрежата на изненадания Бусато. Така домакините излязоха напред в резултата, без сами да са застрашили опонента си или пък да са създали 100%-во положение.

Само 6 минути след това Момчил Цветанов пробва изстрел от много сериозна дистанция, кълбото рикошира в тялото на Юрген Матей и попадна в целта. Преднината на "смърфовете" беше удвоена, а Матей бе сред най-нещастните на терена, като на практика имаше участие, макар и разбира се не по негово собствено желание, и в двете попадения на Локо (Пд).

Въпреки финалния щурм на гостите, до нова промяна преди почивката така и не се стигна.

ЦСКА трябваше да чака до 69-ата минута, когато Тиаго изпълни добре статично положение.

Той прати топката силно по посока вратата на съперника, с надеждата тя да бъде засечена от негов съотборник.

Вместо това обаче кълбото влетя в мрежата за 2:1, връщайки надеждите на софиянци за нещо повече в двубоя.

Снимка 498052

Така или иначе обаче нова промяна в резултата нямаше и ЦСКА трябваше да преглътне първото си поражение през сезона.

За Локомотив ситуацията започна да се нормализира, след не особено силния старт на кампанията в елита.

Снимка 498054

Общият баланс от срещите помежду им е 74 победи за "червените", 29 равенства и вече 23 успеха за "черно-белите".