Пирин загуби от Славия в двубой от 29-ия кръг на Първа професионална лига.

Мачът завърши при резултат 5:2 за гостуващия състав. Точни в полза на победителите бяха Ивайло Димитров (на два пъти), Христов, Милев и Галин Иванов. За домакините се разписаха Конър Хендерсън и Флорент Боджадж.

В Група "А" на втората осмица Пирин е трети с 29 точки. Славия пък е лидер в тази компания с 37 точки.

В предишния кръг Пирин надви Витоша като гост с 3:1 и прекъсна серията от загуби, а Славия направи домакинско 1:1 с Черно море.

В редиците на благоевградчани се завърнаха Румен Сандев и Юлиян Попев. За Славия Емил Мартинов и Сашо Александров пропуснаха срещата.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Пирин - Славия 2:5

Кой ще надделее в Благоевград?

Първото полувреме не беше сред най-впечатляващите през сезона в Първа лига.

Двубоят започна с известен домакински натиск, който обаче не водеше до създаване на стопроцентови положения.

Два бързи корнера за благоевградчани бяха всичко, с което те можеха да се похвалят преди изтичането на откриващите 15 минути от сблъсъка.

Малко по малко гостите изравниха играта и на свой ред тръгнаха в атака, опитвайки се да открият първи резултата.

Това се случи след 24 минути, когато софиянци получиха право да изпълнят дузпа. Нарушението бе на Чапов, като за състезателя това бе поредният необмислен фаул в срещата. Зад топката от бялата точка застана Ивайло Димитров, който не сгреши, извеждайки "белите" напред.

Преди почивката нарушенията зачестиха, вследствие на което бяха показани и редица официални предупреждения.

Така до паузата футболистите на Славия водеха в резултата с минимална преднина, въпреки че не се напрягаха кой знае колко.

Вторите 45 минути бяха белязани от много напрегнати моменти, като 7 минути след почивката Конър Хендерсън изравни, реализирайки дузпа за тима си.

Само 6 минути по-късно обаче Галин Иванов, с прецизен удар от далечна дистанция, върна преднината на "белите".

Секунди след това треньорът на гостите Златомир Загорчич бе проснат на земята от хвърлен от феновете на Пирин предмет.

Наложи се да му бъде оказана медицинска помощ на скамейката, като мачът се забави. За момента няма подробности около инцидента. Намесата на органите на реда предотврати нахлуване на фенове на терена. Не стана ясно какво друго, освен допуснатия нов гол във вратата на отбора, доведе до агресията на запалянковците.

Боджадж бе точен за 2:2, но до края на мача, основно в продължението му, столичани вкараха нови три попадения.

Техни автори станаха Андреа Христов, Милев и Ивайло Димитров. Последното от попаденията дойде в заключителните мигове от 6-минутното продължение.

С успеха си "белите" затвърдиха лидерската си позиция, като успяха да преодолеят една своя слабост през сезона - мачовете навън. Воденият от Златомир Загорчич тим има едва две победи в последните си десет мача като гост.