Титлата на Първа лига ще се реши в последния кръг! Драматичният завършек на шампионата бе подсигурен след днешната победа на ЦСКА в голямото дерби с Левски. "Армейците" подчиниха своя вечен съперник с 2:0, като попаденията за символичните гости паднаха през втората част и бяха дело на Тиаго Родригес и Евандро.
Така селекцията на Добри Митов остава на точка от временния лидер Лудогорец. В заветния акорд на първенството "червените" се нуждаят от задължителен успех при домакинството си на Ботев (Пд), а по същото време ще се надяват разградчани да сътворят грешна стъпка срещу коравата селекция на Черно море.
Източник: LAP.bg
Със загубата си днес пък Левски затвърди своята трета позиция, която го праща на бараж за участие в квалификациите на Лига Европа. Там опонент на "сините" ще бъде Славия или Етър.
Малко преди началото на дербито, ръководството на Левски бе организирало кратка церемония по "изпращането" на трима от напускащите клуба през лятото футболисти. Легендата Кирил Ивков връчи почетни плакети на Милош Цветкович, Жерсон Кабрал и Давид Яблонски, които повече от година и половина бяха ключови фигури в селекцията на "сините".
Столичната битка започна доста по-добре за символичните домакини. В 3-ата минута Иван Горанов осъществи добро включване по фланга, след което центрирането му беше избито в корнер. При него Витаутас Черниаускас, може би заслепен и от слънцето, сътвори огромна грешка, избивайки в намиращия се Хали Тиам на далечната греда. Всичко за "армейците" обаче щастливо завърши с много неточен шут на Паулиньо от границата на наказателното поле.
Източник: LAP.bg
Момчетата на Георги Тодоров продължиха да бъдат по-креативни в атака и с настъпването на 7-ата минута пак сътвориха опасност след корнер. Нуно Рейш съумя да насочи с глава след центриране на Мариани, ала стражът на ЦСКА се намеси решително, миг преди дебнещият Костов да се опита да отклони в неговата мрежа.
Първите наченки за офанзивна агресия от ЦСКА бяха регистрирани в 10-ата минута, когато Енрике Рафаел влезе на скорост в полето на Левски, но вместо удар, потърси възможността да падне за дузпа, с което допусна огромна грешка, а и неодобрението на главния съдия.
Отбраната на Левски можеше да сътвори груба колективна грешка в 18-ата минута. Нуно Рейш не прецени извеждащо подаване за Али Соу и реши да остави топката зад гърба си. Пасът към африканския нападател на ЦСКА обаче не се оказа чак толкова лош и само навременната намеса на Николай Михайлов предотврати нещо по-опасно пред левскарската врата.
Източник: LAP.bg
ЦСКА се възползва от "синя" неточност в центъра на терена, която беше трансформирана в пас по въздух от Рубен Пинто за Али Соу в 29-ата минута. Гамбиецът реши да стреля от изключително малък ъгъл, което предначерта и разочароващото излизане на коженото кълбо в аут.
След дълга пауза, Левски отново организира нещо интересно пред вратата на опонента. В 35-ата минута Паулиньо и Горанов много технично разиграха на тъча, като вторият центрира отлично за връхлитащия около дузпата Илия Юруков. Талантът с №77 обаче явно не беше готов за отговорността и изстрелът му мина високо над горната греда.
Източник: LAP.bg
Силните мигове за вековниците продължиха и 180 секунди по-късно индивидуален рейд на Мариани завърши с тежък изстрел по земя, който предизвика чудесната реакция на Витаутас Черниаускас.
Малко преди почивката новият национал на България - Станислав Иванов направи пореден успешен пробив по крилото, който продължи с пас за адаша му Слави Костов, намиращ се на дузпата. Голмайсторът на Първа лига обаче обработи прекалено тромаво топката и не успя да отправи изстрел.
Секунди преди Драгомир Драганов да даде край на първата част, "червените" дадоха свидна жертва в лицето на своя краен бранител Иван Турицов. Националът беше грубо фаулиран от Паулиньо, като последствията бяха главно върху неговото коляно, което се усука зловещо. Картон за провинилия се бразилец обаче нямаше.
Източник: LAP.bg
ЦСКА "откри" втората част с добра възможност на своята сметка. Кристиян Малинов беше намерен в полето на Левски. Халфът се възползва от оставеното му пространство от съперниковите бранители и шутира технично към далечния ъгъл. За негово нещастие обаче топката не порази "синята" мрежа.
Наглед спокойната среща между Левски и ЦСКА беше белязана от дискусионно съдийско отсъждане в 54-ата минута. Символичните гости имаха основателни претенции за дузпа към главния съдия Драгомир Драганов, който изненадващо не свири наказателен удар за "армейците". Всичко се случи след отлично навлизане на Рубен Пинто към малкото вратарско поле, който реши да чукне за непокрития на дузпата Соу. Коженото кълбо, макар и отблизо, се спря в ръката на Седрик Унтонджи и донякъде стопира добрата голова възможност за ЦСКА.
Източник: LAP.bg
Липсата на желаното решение от рефера пък вбеси играчите на Добри Митов, като жълт картон получи Кристиян Малинов, който освен псувни обиди и съдията със звучното "палячо".
Ключов момент в дербито настъпи с идването на 69-ата минута. Тогава с едва втория си точен удар към вратата, ЦСКА успя да поведе в резултата. Звездата на "армейците" Тиаго Родригес изпълни един от своите специалитети - пряк свободен удар. Малко късметлийски топката се отби в гърба на Станислав Костов, а рикошетът беше достатъчен, за да хване в крачка Николай Михайлов и да го матира за 0:1.
След кратък период на дискомфорт, Левски стигна до някакъв отговор в 81-ата минута. Перфектно центрирана топка от фаул сякаш щеше да достигне до Валери Божинов, но в решителния миг, макар и с риск да си наниже автогол, с глава изчисти Божидар Чорбаджийски.
Източник: LAP.bg
Надеждите на Левски да се добере поне до равен в дербито намаляха неимоверно, след като Нуно Рейш си изкара втори жълт картон в 84-ата минута. Португалецът допусна да загуби топката в невралгична зона и се принуди да фаулира Бикел, което значеше и негово преждевременно напускане на терена.
И за да бъде "червеният" триумф пълен, столичани удвоиха своята преднина в 86-ата минута. Тиаго изпълни корнер, който създаде доста голям хаос в имащата човек по-малко "синя" отбрана. Всичко това позволи на хитрия Евандро да се пребори за топката и отблизо реши спора, хвърляйки в дива радост Сектор "Г".
Така ЦСКА ще пресира до последно Лудогорец в съревнованието между двата тима за златните медали в първенството.
Източник: LAP.bg
В последния кръг на шампионата Левски има гостуване на традиционно труден съперник какъвто е Берое. Същото важи с пълна сила и за ЦСКА, които приема у дома Ботев (Пд).


USD
CHF
GBP
hufu
на 21.05.2019 в 18:45:02 #80Ватерло, с тези отбори и с тази игра , не виждам български отбор, да мине втори кръг в евротурнирите, а даже е вероятно и в първия да се поздравим с четири загуби... ЦСКА ако случайно станат шампиони, ще са трагедия в ШЛ, но същото важи и за чалмарите, ако не си вдигнат нивото
Слaва
на 21.05.2019 в 18:43:06 #79Телета , молете се Етър да не ви се падне , че тогава телешкиЯт цирк ще е пълен
hufu
на 21.05.2019 в 18:42:26 #78Сигурен съм , че ЦСКА ако отиде следващите години на бараж, а вие сте пред него , ще мучите с дни
Това сте вие ...
Дори съвсем скоро мучахте, как ще завършите пред тирето, как не знам си какво , а един кръг преди края сте на само 9 точки зад тях
УмеренЦСКА
на 21.05.2019 в 18:42:17 #77Почти съм сигурен (с уговорки, разбира се), че в края на лятото ЦСКА и Левски (рамо до рамо, крило до крило, както винаги е било в последно време) ще си опитат късмета в ЛЕ... Нямам нищо против ако Черепът изведнъж развърже бездънната си (уж, де) кесия с пари и накупи играчи, с които Левски влезе в тия пусти групи, които вече десетина години са само в мокрите сънища на нашенските клубове! Ганчев няма да направи такова нещо, със сигурност, ако някой се надява на Черепа, това е негова работа...
filo-123
на 21.05.2019 в 18:41:38 #76Честита победа на всички армейци! Говедата е резонно да играят в ЛЕ, а не да ходят на бараж. Абсурден регламент. За какво обаче да играят в Европа, след като само ще срамят България. На феновете им сигурно ще са им свити сърцата. Искам да кажа на представящия за фен на 1948 Svtlav, че е тъпо синьо говедо, което ми говори за чест, а само цели да плюе по ЦСКА, защото ЦСКА е отбора платил 8 млн. лева за емблемата, пари отишли за погасяване на дълговете на фалиралото дружество след спечелен търг. Това дава категорично основание ЦСКА- София да наследи ПФК ЦСКА АД. Разбра ли бе говедо пребоядисано. КЗЛ.
AK 47
на 21.05.2019 в 18:41:38 #75Blue_Boy на 21.05.2019 в 21:38:22 #158 Когато завършим пред вас ще сме шампиони. Вие пак с калъфката. Нищо чудно да е още през идния сезон ------ тати каза че ще ми купи колело ама друг път
Хасково
на 21.05.2019 в 18:38:38 #74Holmar, когато набиете Ливърпул и Байерн М, тогава ще ми говориш за позор! Гледай рогатите 1989 г. срещу Антверпен - ей няма такива идиоти в историята не само на БГ футбола, ами на футбола изобщо.
Хасково
на 21.05.2019 в 18:34:56 #73Лефски Подуяне: СКИОРИ ВИ ЗАПОЧНАХА, ТРАКТОРИСТИ ВИ ДОВЪРШИХА!
:
УмеренЦСКА
на 21.05.2019 в 18:33:41 #72Ватерлоо: "И тогава как ще наричаме нашите национали от 1994 година, които дори и третото място не хванаха?" ...Абе ти сериозно ли? Нерде Ямбул, нерде Стамбул...
hufu
на 21.05.2019 в 18:32:18 #71ватерло, това че сте толкова сигурни , че чалмарите ще станат шампиони е добре... аз не мисля , че ако морето играе феърплей на може да направи изненада , защото ако не ги бутне съдията, чалмарите в момента не са нищо особено. Да, може да станат и тази година шампиони, но и те с този отбор ще са срам в ШЛ
Хасково
на 21.05.2019 в 18:32:16 #70Повтарят като папагали подуянските недоразумения как ЦСКА било Ловеч и не знам си какво. Ами мамини рогати, футболните отбори подлежат на обединяване, разпадане, съединение, разединение и т.н. ЦСКА е институция бе, калъфки! ЦСКА сме ние феновете, сърцата червени, които си пеем песните, които горим синьото знаме на гоовеждия стадион, независимо дали се казваме АС-23, Чавдар, Септември при ЦДВ, ЦДНВ, ЦДНА, Септемврийско Знаме, Средец и т.н. Това сме ние - с 31 шампионски титли, с 208 гола срещу вас нещастници за първенство на "А" група (вие имате 201 муахаха), с два полуфинала за КЕШ. ЦСКА сме ние!
УмеренЦСКА
на 21.05.2019 в 18:30:35 #69Съжалявам, уважаеми Левскари, но през този сезон така се получи, че единствен ЦСКА реално застрашава традиционния шампион Лудогорец. Нещо, което не се беше случвало доста много години... И "копче" нямаше да кажа, ако Левски го застрашаваше, ама не се получи, въпреки всички треньорски смени, смени на собственици и на директори...
elaizgrey
на 21.05.2019 в 18:30:04 #68Воднолайно, спокойно, ще отмине. Ще боли ден два, после ще насочиш жлъчта към Гошо Петков и Венци. Остави ни нас, ние сме литекс етрополе не съществува ЦСКА. Знаем. Ще ти мине, ще се сгъстиш пак, само по спокойно.... На възраст си ще натовариш сърцето излишно...
hufu
на 21.05.2019 в 18:29:56 #67пирожка, не ми се цитират стотиците ти смешни коментари от последните месеци ... но е добре, че вече се ок с третото място и с баражите и да завършвате на десетина точки от втория
като нямате отбор оставете чичо венци на играе в ЛЕ, а не да срамите България с Вадуц
Хасково
на 21.05.2019 в 18:28:26 #66Обновеният списък на "успехите" на подуянци в Европа. * Гурник - 1970 г. * Аустрия - 1970 г., предварителен кръг * Спарта Ротердам - 1971 г. * Динамо Берлин - 1972 г. * Уй Пещ - 1974 г. * АЗ 67 - 1980 г. * Динамо Букурещ - 1981 г. * Уотфорд - 1983 г. * Днепър - 1984 г. * Вележ - 1987 г., * Антверпен - 1989 г. * Ференцварош - 1991 г. * Олимпия - 1994 г. * Аалст - 1995 г. * Слован - 1997 г. * Олимпия 1998 г. * Бешикташ - 2000 г. * Щурм - 2002 г. * Беверен - 2004 г. * Тампере - 2007 г. * Бате Борисов - 2008 г. * Иртиш - 2013 г. * Мордовия - 2014 г. * Хайдук - 2017 г.
Хасково
на 21.05.2019 в 18:27:17 #65Mучат рогатите! Ах, колко е жалко да си уефскар!
УмеренЦСКА
на 21.05.2019 в 18:25:22 #64Хуфу написа: "...трета поредна година отиват на бараж..." Колегата подсказва как да наречем класирането на трето място, което дава права за "бараж". Бараж означава нещо като бент (стена) при язовири, преграда против свлачища, изобщо "преграда" против нещо...
hufu
на 21.05.2019 в 18:23:00 #63кажи ти с какво може да се похвалиш, не пишеше ли преди няколко дни , че ЦСКА отивали на бараж ... е все пак не може да ви се отрече, че имате по успешен сезон от миналия и от този на ботев и обелките празнувайта говеда, баража ви чака
Red
на 21.05.2019 в 18:20:03 #62Следвай Хасково на 21.05.2019 в 21:01:29 #118 ОПЕТНИХА ИМЕТО НА ДЯКОНА ==========================================
страхотен си!
hufu
на 21.05.2019 в 18:18:57 #61пирожката изпълзя от дупката ... за да ни каже , че трета поредна година отиват на бараж
не може да им се отрече на говедата , че имат напредък ...
Миналата година завършиха на 15 точки зад ЦСКА, тази най много до 12 да го докарат