Обявената в несъстоятелност Добруджанска търговска банка започва да продава чрез преки преговори с потенциални купувачи административни сгради, почивни бази и акции на трезора в търговски дружества. Синдикът Антония Ганчева обяви, че търси купувачи за банковите клонове заедно с цялото им оборудване в Шумен, Балчик, Шабла, Генерал Тошево. Досега имуществото беше предлагано на търгове, но не можа да бъде пласирано. Банката пряко ще преговаря и за продажбата на дяловото си участие в Добруджанската месна компания и в Генералтошевското предприятие "Гетия 96"-АД.
Синдикът пуска за продан и почивна станция "Родопа", както и част от крайбрежната база на Комбината за апарати за високо напрежение в местността "Двореца" край Балчик. Добруджанската търговска банка е възстановила около 2 000 000 лева от проведените досега 33 търга и преки преговори с купувачи за продажба на имущество. Кредитната институция беше оценена на 12 085 482 лева през 1999 година, но никой не пожела да я купи като цяло предприятие. Синдикът води повече от 90 дела за отмяна на стари сделки на банката.
В близките дни се очаква Добричкият окръжен съд да реши чия собственост са осемте най-големи силоза в Североизточна България, съобщиха от фирменото отделение на палатата. За осемте хамбара с вместимост 340 000 тона спорят Добруджанска банка и "Добричмел"-АД.