Атлетико (Мадрид) продължава с издънките в Ла Лига. В мач от 4-ия кръг на първенството "дюшекчиите" завършиха 1:1 с Ейбар у дома. Серхи Енрик даде преднина на гостите в 87-ата минута, а дълбоко в добавеното време юношата Морено изравни.

Столичният тим събра 5 точки, докато баските са с една по-малко.

Гостите можеше да излязат напред в резултата още в 9-ата минута, когато удар на Коте облиза напречната греда. В 21-ата минута Дмитрович се намеси отлично при удар на Саул. Малко по-късно сръбкият страж спаси вратата си и когато Гризман излезе сам срещу него.

Снимка 378488

В началото на втората част Диего Коща и Тома Лемар се разминаха с гола. В 64-ата минута гостите удариха втора греда чрез Арбийя.

В 69-ата Гризман се измъкна сам срещу вратаря и пак не съумя да го преодолее. Унесените в предни позиции футболисти на Диего Симеоне се провалиха в 87-ата минута, когато влезлият като смяна Серхи Енрик ги наказа с гол за 0:1.

В добавеното време на срещата Годин удари греда. Секунди преди края юношата Борха Гарсес Морена успя да изравни.