Най-старото автомобилно издание във Великобритания- Autocar, обяви Hyundai-Kia за Автомобилна компания на годината по време на ежегодните си награди, заключителната част на които се проведе в Лондон, съобщава Автопрес 2001.
Като основна причина за тазгодишното отличие, редакторът на списанието Час Халет посочи невероятната амбиция на гиганта.
Той връчи наградата на Нам-Йонг Ким, президент на развойния център на Hyundai- Kia в Германия.
"Когато преди няколко години неудържимата група Hyundai- Kia започна да говори за това, че иска да стане петата по големина автомобилна компания след Toyota, GM, Ford и Audi-VW, мнозина от нас бяха скептично настроени", коментира Халет.
"Тогава корейската група задейства сериозно. Изградиха производствен комплекс, в който да сглобяват автомобили с европейски дизайн и инженерен екип, който да разработва гама модели за Европа.
Те предизвикаха смело VW Golf и Ford Focus, произвеждайки коли, които изглеждаха добре и работеха по подобен начин - в същото време ги предложиха на пазара с много по-голяма гаранция ".
"Това признание за усилията на всички в Hyundai и Kia от известното издание Autocar е огромна чест", каза Нам-Йонг Ким.
"Това е и сериозно признание за решимостта на нашия председател, Чънг и на всички наши работници, които пожелаха на поставим корейската автомобилна индустрия на глобалната карта", допълва той.